Hľadáte príjemné bývanie? Pozrite si všetky benefity výnimočnej Stockerky

Ak rozmýšľate nad kúpou nehnuteľnosti, máme pre vás tip na bývanie v unikátnej lokalite.

06.02.2024 00:00
thumbnail 036db876bafc0825f76ad4982e32194e, pr,...

Investičná skupina Proxenta začala koncom januára výstavbu rezidenčného projektu Stockerka v bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves. Predaj bytov je už rozbehnutý a tak približne o tri roky môžete bývať v naozaj unikátnej lokalite v blízkosti obľúbenej prírodnej rezervácie Štokeravská vápenka. Pod kopcom Glavica v oblasti Malých Karpát sa nudiť nebudete. Nájdete tu množstvo turistických chodníkov a cyklotrás vhodných na výlety pre celú rodinu.

Na skok budete mať rozhľadňu na Devínskej Kobyle, Sandberg či Biele skaly. „Stockerka je v zastavanom území, s vynikajúcou dostupnosťou a len pár metrov od lesa. Je to ideálne riešenie bývania pre aktívnych ľudí, či už sú to mladé páry, starší ľudia, ale najmä rodiny s deťmi,“ tvrdí riaditeľ developmentu investičnej skupiny Proxenta Martin Škodáček.

thumbnail 9436d11595904169e252d40136bd625d, pr, nepouzivat

Ihriská, škôlka aj obchody

Bytový komplex bude zasadený do prírody, no v tesnej blízkosti nájdete aj kompletnú občiansku vybavenosť. Na skok to budete mať do najmodernejšej nemocnice na Slovensku, veľkého nákupného centra, blízko je takisto autobusová zastávka, základná škola či pošta a dokonca aj plaváreň. Developer sa navyše zaviazal, ako súčasť projektu, vybudovať aj materskú škôlku, čo výrazne uľahčí život rodinám s menšími deťmi.

Navyše v bezprostrednom okolí rezidenčných budov vznikne park, v ktorom nájdete napríklad detské aj multifunkčné ihrisko, workout zónu, komunitnú terasu s piknikovou zónou a grilovacím pultom a ďalšie prvky.

thumbnail 7a423ce43819d3326ede53f46e6dd7c3, pr, nepouzivat

Ani kvôli rodinným oslavám nemusíte cestovať ďaleko. V jednej z budov budete mať k dispozícii spoločnú klubovňu, ktorú budete môcť využívať na rôzne aktivity od spomínaných osláv, cez cvičenia až po workshopy.

Predzáhradky aj parkovanie

Či už chcete menší štartovací byt, alebo veľkometrážny priestor pre rodinu v Stockerke si nájde to svoje vysnívané bývanie každý. Architektonický návrh pripravilo renomované štúdio Ateliér 3M, ktoré má na konte viacero známych bratislavských projektov. V štyroch domoch je k dispozícii 271 bytov a apartmánov. K bytom na prízemí patria aj zelené predzáhradky, na najvyššom poschodí zase získate k bytu priestrannú terasu. Zvyšné byty disponujú praktickými balkónmi.

thumbnail e79dffed4510187b7a2399a25c793780, pr, nepouzivat

Byty budú dostupné v štandarde, ktorý okrem základného vybavenia ponúkne aj predprípravu na klimatizáciu a na vonkajšie žalúzie. Ak ste fanúšikom moderných technológii, isto uvítate rozvody elektriny pripravené pre využitie inteligentnej domácnosti (smarthome).

thumbnail da6eb61f1e490f495144472e78111e95, pr, nepouzivat

Jeden z najväčších problémov v každom väčšom meste je parkovanie. V Stockerke bude väčšina parkovacích miest v podzemnej garáži. Niekoľko desiatok ďalších bude umiestnených na povrchu zo severnej strany, čím sa podľa developera zvýši bezpečnosť v okolí budov a zároveň vznikne priestor na vybudovanie multifunkčných vonkajších plôch na južnej strane pozemku.

Umenie aj ekológia

Developer pri návrhu Stockerky myslel aj na ekológiu. Dôležitým princípom pri tvorbe verejných priestorov bola aktuálna téma – zadržiavanie vody v krajine. Na pozemku budú vybudované drenážne kanále, ktoré ústia do dažďových záhrad. Na svoje si prídu aj milovníci umenia. Z okien nebudete pozerať len na okolitú prírodu, vonkajší priestor oživí aj umelecké dielo.

thumbnail 22e21f5dace6f40d99ad568355a21783, pr, nepouzivat

Podľa americkej spisovateľky Mayi Angelou túžba po domove žije v každom z nás. Je to bezpečné miesto, kam môžeme ísť takí, akí sme, a nikto sa nás nebude nič pýtať. Doprajte si aj vy miesto, kam sa budete s radosťou vracať. Kompletnú ponuku dostupných bytov vrátane cien a pôdorysov nájdete TU

chyba