V Dunajskej Strede začínajú hudobné dni

04.04.2018 10:36
husle, hudba, hudobný nástroj, remeslo,...
Ilustračné foto. Autor: ,

Od stredy 4. apríla začína festival vážnej hudby a jazzu Dunajskostredské hudobné dni. Pôjde v poradí už o 27. ročník hudobného festivalu.

Podujatia sa uskutočnia v koncertnej sále Základnej umeleckej školy, v Reformovanom kostole a vo Vermešovej vile. Prvý koncert je na pláne 4. apríla o 18.00 vo Vermešovej vile.

Okrem slovenských hudobníkov sa na podujatí predstavia aj umelci z Maďarska a Rumunska. Rumunský súbor starej hudby Flauto Dolce vystúpi vo štvrtok 12. apríla v Reformovanom kostole a maďarská a capella skupina WindSingers bude mať koncert v piatok 13. apríla o 18.00 vo Vermešovej vile.

Na záver je pripravený koncert pedagógov a žiakov Základnej umeleckej školy a dychového súboru z maďarského Zircu. Uskutoční sa vo štvrtok 19. apríla o 18.00 v kon­certnej sále Základnej umeleckej školy.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#koncert #Dunajská Streda #seniori
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku