Spišská Nová Ves predstaví Umenie v parku

11.07.2018 12:48
Tatry, Spišská Nová Ves
Spišská Nová Ves Autor:

Vo štvrtok 19. júla sa v Spišskej Novej Vsi uskutoční tretí ročník vernisáže výstavy Umenie v parku. Svoje diela tu predstavia výtvarníci ako aj fotografi.

Podujatie má formu súťaže, umelci sa pritom mohli prihlásiť do dvoch kategórií. Do kategórie výtvarného umenia sa zapojilo 19 autorov so 72 dielami. Do fotografickej kategórie prispelo 27 autorov so 107 fotografiami. O víťazoch rozhodla trojčlenná odborná porota v zložení Ing. arch. Mgr. art. Stanislava Slaninová Hollóvá, Mgr. art. Marián Hennel a Ing. Miroslav Kováč. Výsledky súťaže budú vyhlásené na vernisáži.

„Som rád, že si ho obľúbili naši ľudia v Spišskej, že sa páči návštevníkom nášho mesta a hlavne, že sa ujal aj medzi neprofesionálnymi umelcami, ktorí sa v hojnom počte prihlasujú. Už teraz som plný očakávaní, aké diela nám predstavia a teším sa na prechádzky v parku“, povedal autor projektu a predseda OZ Život v meste, Tomáš Cehlár.

Porota zostavila z prihlásených prác kolekciu 60 diel, ktoré budú vystavené v parku. Veľké zastúpenie má téma krajiniek, architektúry, ale aj portréty či abstrakcia. Atmosféru vernisáže bude dotvárať svojou hudbou skupina Funk You zo Spišskej Novej Vsi.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Spišská Nová Ves
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku