Trnavská prešovačka otvorí vinársku sezónu

Niet lepšieho ukončenia leta ako na tradičnej Stredovekej prešovačke. Neveríte? Presvedčte sa o tom už 31. augusta v centre Trnavy.

29.08.2018 06:50
debata
Foto: Trnava Tourism
Stredoveka presovacka zdroj foto Trnava Tourism 3

Okrem toho, že vďaka hraným scénkam spoznáte históriu vinárstva a vinohradníctva v Regióne Trnava, budete mať možnosť ochutnať výsledky práce karpatských vinárov a odštartujete vinársku sezónu v Trnave a okolí.

Prvé slobodné kráľovské mesto na Slovensku sa tento rok už po šiesty raz na chvíľu ponorí do stredovekej atmosféry. Neovládne ho však temný stredovek, práve naopak. Centrum Trnavy ožije hranými scénkami zo života vinárov a vinohradníkov. Krásne mladé devy budú bosými nohami šliapať hrozno priamo na nádvorí radnice.

Oficiálny program prešovačky začína už 31. augusta 2018 o 15. hodine a potrvá až do večera 21. hodiny. „Už šiesty rok otvárame v Regióne Trnava vinársku sezónu práve týmto podujatím. Tohtoročná téma Stredovekej prešovačky sa bude niesť v duchu Ženy a víno. Návštevníci sa môžu tešiť na bohatý program, ktorý je vhodný aj pre rodiny s deťmi,“ pozýva riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism, Michaela Potočárová všetkých návštevníkov z blízkeho, aj ďalekého okolia.

Hlavný program sa bude týkať nielen samotného prešovania hrozna, ale aj príbehu, ktorý vinársku tradíciu Regiónu Trnava sprevádza dodnes. O 17. h. všetkých prítomných uchváti veľkolepý príchod kráľovnej Konštancie, ktorá rozpovie, ako sa zakladala vínna cesta smerujúca na Moravu. Šermiari o 19.30 h. pred zrakmi divákov ukážu, ako ženy trnavské víno zachránili. Ich vplyv, ktorý využili aj u pána Perega, zdôraznia ešte aj o 20.30 h.

Osobité čaro tomuto podujatiu dodajú tradičné gastropochúťky nielen z kuchyne hotela Spectrum, chýbať nebude ani tradičný Podplamenník. Rozhodne by ste si nemali nechať ujsť ochutnávku vín z rodinných vinárstiev Magula a Terra Parna zo Suchej nad Parnou, Karpatskej Perly zo Šenkvíc či Vínko Klimko a Purus z Modry, z ktorých mnohé boli ocenené medailami na svetových súťažiach. Za vratnú zálohu vo výške 5 eur dostanete vlastný degustačný pohár.

V úplnom centre mesta, na Hlavnej ulici pred radnicou, sa predstaví aj preslávený kúzelník Talostan. Tento šarmantný iluzionista predvedie o 18. hodine dokonalú šou vďaka kombinácii výborných kúziel a perfektnej zábavy.

Pre veľký úspech tento rok na nádvorí radnice opäť nájdete aj foto kútik, kde si budete môcť spraviť pamätné fotografie so stredovekými rekvizitami. Pre deti je pripravené bábkové divadlo, na svoje si prídu aj všetci súťaží chtiví návštevníci. Preto neváhajte a užite si posledný prázdninový víkend na jedinečnom podujatí svojho druhu, ktoré pripravila oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism.

Do Trnavy sa ľahko dostanete vlakom, no ak sa rozhodnete cestovať autom, nemusíte si robiť starosti ani s parkovaním. Zaparkovať môžete na Radlinského ulici hneď za hradbami starého mesta. Cena parkovacieho lístka je do 18. hodiny za 0,50 eura/hodina, po 18. h je parkovanie zdarma.

Vstupné: zadarmo

debata chyba
Viac na túto tému: #Trnava #KUltúrne Podujatie #prešovačka #centrum mesta
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy