Na Salamandri predstaví Banská Štiavnica novú knihu

07.09.2018 10:42
Banská Štiavnica
Banskú Štiavnicu a technické pamiatky v jej okolí zapísali do zoznamu UNESCO v roku 1993. Autor: ,

Banskou Štiavnicou prejde dnes podvečer Salamandrový sprievod. Je súčasťou tradičných Salamandrových dní, ktoré do mesta prinášajú cez víkend aj bohatý kultúrny program.

V rámci programu bude odhalená nová plastika oproti radnici a kniha Banská Štiavnica – mesto svetového dedičstva UNESCO.

Salamandrový sprievod, ktorý je súčasťou kultúrneho dedičstva Slovenska, otvára postava pastiera nesúceho jaštericu, symbol legendy o vzniku Banskej Štiavnice. Pred ním si budú môcť návštevníci pozrieť sprievod baníckych spolkov, ktorý sa bude formovať pri bývalej Tabakovej továrni a do centra sa pohne ako predvoj tradičného Salamandrového sprievodu.

Piatkový kultúrny program na Námestí sv. Trojice bude mať podľa Rastislava Marka z banskoštiav­nického mestského úradu tri časti – Na baňu klopajú, vystúpenia lokálnych interpretov, vo večernom programe vystúpi kapela Vidiek či Baro Drom Orkestar. Program doplnia vystúpenia v amfiteátri – v piatok Iné Kafé, zajtra vystúpenie Poddukelského umeleckého ľudového súboru s témou baníctva na Spiši.

Súčasťou podujatia bude trh na Námestí sv. Trojice, semináre, burza minerálov či nočné prehliadky Starého zámku.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#voľný čas #kultúra #oslavy #Salamander
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku