Jej zámerom je priblížiť aspoň zlomok z bohatstva slovenskej prírody a rozšíriť poznatky o liečivých rastlinách, informovali pracovníci múzea.
Výstava potrvá do 4. januára budúceho roka. Rozdelená je do viacerých celkov zameraných na históriu, poznávanie, pestovanie, zbieranie a sušenie liečivých rastlín. Pozornosť je venovaná aj terapeutickým účinkom jednotlivých druhov liečivých rastlín pri liečení rôznych chorôb, napríklad tráviaceho ústrojenstva, dýchacích ciest či obehovej sústavy.
Informačné panely, zapožičané zo Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši, prinášajú návštevníkom zaujímavé pohľady na liečivé rastliny aj prostredníctvom fotografií Dionýza Dugasa a Miroslava Habána či originálnych perokresieb Ivana Dančáka. Z trojrozmerných exponátov upútajú ukážky vypestovaných byliniek, sušených liečivých rastlín, prachovníc a rôznych farmaceutických pomôcok. Z publikácií o liečivých rastlinách zaujme najmä staršie vydanie herbára od Petra Andreja Matthioliho a Zelinkár od Juraja Fándlyho, prvá po slovensky písaná kniha o bylinkách.