Ako trávili Vianoce naši predkovia, priblíži beseda

, 11.12.2018 14:00
Katarina Nadaska, etnograficka
Katarína Nádaská. Autor: ,

Prečo zdobíme stromček a chodíme na polnočnú omšu? Robili tak aj naši predkovia? Odpovede na tieto, ale aj množstvo ďalších otázok možno získať na besede so známou etnologičkou Katarínou Nádaskou.

Ak vás zaujíma život, zvyky a tradície našich predkov, príďte 13. decembra o pol štvrtej do budovy Ekonomickej univerzity na Dolnozemskej ceste v Bratislave. Diskusia s etnologičkou Katarínou Nádaskou bude venovaná vianočnému času a tráveniu týchto sviatkov v minulosti.

Organizuje ju mimovládna organizácia Stále dobrí v spolupráci s Ekonomickou Univerzitou/ Univerzitou tretieho veku. Stretnutie sa uskutoční v miestnosti C1.09. Na spríjemnenie posedenia a dotvorenie predvianočnej nálady môžete priniesť vianočné pečivo z vlastných zásob, nápoje sú zabezpečené.

Ide o posledné podujatie, ktoré pre bratislavských seniorov v tomto roku organizuje združenie Stále dobrí.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#voľný čas #seniori #etnologička #beseda #vianočné zvyky a tradície
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku