Slováci navštevujú hory najviac zo všetkých národov Európskej únie

12.12.2018 10:00
Tatry, Pieniny, Poľsko, hory
Pohľad na Tatry z Pienin. Autor:

Slováci sú pravým podhorským národom. Výlety do hôr obľubujú, navštevujú ich najčastejšie zo všetkých občanov Európskej únie.

Vyplýva to z prieskumu Eurostatu, ktorý pri príležitosti utorkového Medzinárodného dňa hôr prezentovala Európska komisia. Podľa neho každý štvrtý výlet Slovákov smeruje do hôr. Návštevy hôr predstavujú v rámci celej EÚ v priemer 13 percent zo všetkých výletov a dovoleniek. Najväčší horskí nadšenci sú Slováci, štvrtina všetkých ich výletov je v horách. Nasledujú Rumuni s 24 percentami, najmenej navštevujú hory Litovčania, len jedno percento výletov je do hôr.

Medzinárodný deň hôr patrí k mladým sviatkom. Vyhlásila ho Organizácia Spojených národov v roku 2002, slávi sa od roku 2003. Jeho zmyslom je zvýšiť povedomie o význame hôr pre kvalitu života a pre prírodnú rovnováhu na Zemi. Cieľom je tiež podpora trvalo udržateľného rozvoja horských oblastí a upozorňovanie na možnosti aj obmedzenia pri využívaní hôr.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#EÚ #prieskum #hory #voľný čas #seniori #eurostat
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku