Keď išli seniorky mestom. Aj na vínko

08.08.2020 06:00
seniorky, somelierky, výlet
Výlet senioriek sa nezaobišiel ani bez návštevy Modranskej majoliky. Autor:

Ochutnávku lahodného alkoholického nápoja v známej vinárskej oblasti si nenechala ujsť skupina senioriek. A nielen to.

Trinástka aktívnych babičiek z Bratislavy sa spolu s neziskovou organizáciou STÁLE DOBRÍ vybrala na výlet do Modry, aby okoštovala miestne vína a zabudla na stres z obdobia, keď krajinu strašil koronavírus. Konečne vonku. Aj toto si mohli povedať seniorky, ktoré okrem spomínanej neziskovej organizácie dala dokopy šéfka známeho tanečného štúdia Viera Masaryková. Výlet je prvým pokusom v tomto roku dostať sa do spoločnosti a zabudnúť na nepríjemné chvíle, ktoré museli účastníčky zájazdu prežívať v období izolácie z dôvodu výskytu ochorenia COVID-19.

Očarila ich aj Modranská majolika

Výlet do Modry bol tak prvým takýmto spoločným projektom, ktorý mal spojiť veselé povahy seniorov, krásy mesta, dobré jedlo, ale aj ochutnávku vína. „Dámy boli úplne nadšené, že konečne sa aj pre nich organizujú výlety. Veľmi sa zaujímali o výrobu keramiky. Nálada bola veľmi veselá, spievali sme ľudové pesničky priamo v neďalekej reštaurácii, kde bol klavír a Editka, jedna účastníčka, na ňom hrala,“ rozpráva zážitky Viera Masaryková. Bokom nezostala ani Modranská majolika, ale ani Múzeum Ľudovíta Štúra a domáce vinárstvo profesora Fedora Malíka, kde mali seniorky možnosť priučiť sa umeniu somelierstva.

Somelierky: V Modre ochutnávali seniorky aj...
Somelierky: V Modre ochutnávali seniorky aj značkové víno v známom vinárstve Fedor Málik a syn. Autor: Viera Masaryková

Biele i červené

Na koštovke sa tešilo obľube biele víno značka Sauvignon a červené víno Petit Sahral. O zábavu nebola núdza ani cestou naspäť do Bratislavy. „V autobuse cestou naspäť sme hovorili vtipy a tiež spievali. Celý deň bol veľmi pozitívny, dôchodkyne boli usmiate s dobrou náladou. V tejto neľahkej dobe poznačenej epidémiou COVID-19 je to veľmi dôležité udržiavať dobré duševné zdravie a veselú náladu najmä u starších ľudí,“ prezradila organizátorka výletu.

Ďalšia zastávka pri ružiach

Jednodňový výlet do Modry nie je posledným tohto druhu. Počas prvého augustového týždňa sa organizovala aj návšteva obce Dolná Krupá. „O výlet bol veľký záujem. V tejto obci sa nedá obísť významný kaštieľ, výroba medoviny s ochutnávkou aj výstava ruží Rozárium. Súčasťou je chutný obed v reštaurácii,“ uzatvára Masaryková.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#víno #someliér #Modra #majolika #Fedor Malík
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku