10 najlepších a a najjednoduchších cvikov na chrbát. Bolesť povolí, u niekoho až zmizne

Mnohí ľudí pri bolesti chrbta siaha po liekoch. Lepšie však je úplne sa bolesti chrbta vyhnúť, a to cvičením. Takto si spevníte svalstvo, zlepšíte pohyblivosť a zmiernite a lebo odstránite bolesti chrbta. A stačí vám tomu sa venovať dvadsať minút denne.

16.06.2024 05:30
chrbát, bolesť, Foto:
Ilustračné foto.
debata

1. Dýchacie cvičenia:

Položte sa na chrbát, ruky položte na brucho. Pomaly sa nadýchnite nosom, pričom sledujte, ako sa vaše brucho zdvíha. Pomaly vydýchnite ústami a vnímajte, ako sa brucho vracia späť dole. Opakujte 10-krát.

2. Krúženie členkami:

Ležte na chrbte s natiahnutými nohami. Členky v kruhoch v smere hodinových ručičiek po dobu 10 sekúnd, potom zmeňte smer. Opakujte 10-krát.

3. Zdvíhanie nôh:

Ležte na chrbte, nohy natiahnuté. Pomalým pohybom zdvíhajte jednu nohu do výšky 15–30 cm a potom ju pomaly spustite späť. Striedajte nohy a opakujte 10-krát na každú stranu.

4. Mostík:

Ležte na chrbte, nohy pokrčené a chodidlá položené na zemi. Pomaly zdvíhajte boky smerom hore, až kým vaše telo nevytvorí priamku od ramien po kolená. Držte pozíciu na pár sekúnd a pomaly sa vráťte do východiskovej polohy. Opakujte 10-krát.

5. Koleno k hrudi:

Ležte na chrbte, nohy natiahnuté. Pomaly zdvíhajte jedno koleno smerom k hrudi, chyťte ho oboma rukami a jemne pritiahnite. Držte pozíciu na pár sekúnd a potom nohu pomaly položte späť. Striedajte nohy a opakujte 10-krát na každú stranu.

6. Rotácia kolien:

Ležte na chrbte, nohy pokrčené a chodidlá na zemi. Pomaly spúšťajte obe kolená na jednu stranu, pokiaľ to je pohodlné. Vráťte sa do stredovej polohy a zopakujte na druhú stranu. Opakujte 10-krát na každú stranu.

7. Zdvíhanie paží:

Ležte na chrbte, nohy pokrčené a chodidlá na zemi, ruky pri tele. Pomaly zdvíhajte jednu ruku nad hlavu, potom ju pomaly spustite späť. Striedajte ruky a opakujte 10-krát na každú stranu.

8. Cvičenie „Motýlik“:

Ležte na chrbte, nohy pokrčené a chodidlá spolu. Nechajte kolená padnúť do strán, čím vytvoríte pozíciu pripomínajúcu motýlie krídla. Držte pozíciu na pár sekúnd a potom sa vráťte do východiskovej polohy. Opakujte 10-krát.

9. Stláčanie lopatiek:

Ležte na chrbte, nohy pokrčené a ruky pri tele. Pomalým pohybom stláčajte lopatky k sebe a držte pozíciu na pár sekúnd. Uvoľnite a opakujte 10-krát.

10. Jemné natiahnutie chrbtice:

Ležte na chrbte s natiahnutými nohami a rukami nad hlavou. Natiahnite sa, akoby ste sa snažili zväčšiť svoju výšku, pričom sa jemne naťahujte rukami a nohami do opačných smerov. Držte pozíciu na pár sekúnd a potom uvoľnite. Opakujte 10-krát.

debata chyba
Viac na túto tému: #chrbát #cvičenie #bolesť chrbta #cviky