Ako prísť rýchlo o desiatky tisíc eur. Bratislavské seniorky naleteli a rozdali peniaze aj šperky

12 500 eur, 11 500 eur a 10 000 eur, o tieto sumy prišli dve seniorky, ktoré naleteli podvodníkom. Jedna položila tašku so šperkami a sumou 12 500 eur medzi kontajneri v Ružinove. Druhá podľa inštrukcii podvodníkov položila na múrik na Ivanskej ceste tašku s peniazmi, kde sa nachádzalo 11 500 eur, šperky, doklady a kľúče od auta. Následne sa presunula do banky, kde vybrala ďalších 10 000 eur, ktoré dala do kríkov neďaleko letiska M. R. Štefánika, informuje polícia.

24.06.2024 06:00
polícia BA Foto:
Ilustračná fotka
debata (13)

Obe seniorky očakávali, že sa im cennosti a hotovosť vrátia, do dnešného dňa sa nedočkali.

Podvodníci využívajú strach a nevedomosť seniorov, na to aby sa obohatili o ich majetky. „Seniori stále veria, že ich peniaze sú vo väčšom bezpečí v kríkoch ako v banke či doma,“ uvádza bratislavská polícia na svojom Facebooku.

Ďalej informuje o tom, ako sa správať pri potencionálnych podvodoch:

  • Zložte hovor a volajte na políciu, keď zdvihnete telefón s tým, že vám volá policajt, zamestnanec kriminálnej agentúry, lekár, advokát, ktorý vás straší, že vaše peniaze a život sú v ohrození.
  • Overujte si informácie, aby ste neskončili ako seniorky, ktoré v uplynulých dňoch kontaktovala falošná pracovníčka kriminálnej agentúry.
  • V dlhom telefonáte ich vystrašila informáciou, že na základe poznatkov polícia zadržala skupinu páchateľov, u ktorej našli papier s menami a adresami. Preto sa ich rozhodli kontaktovať a upozorniť, že ich cennosti sú ohrozené. Vyhnite sa takémuto správaniu a nezanášajte svoje peniaze alebo cennosti na žiadne verejné miesta.
  • Poraďte sa aj so svojimi mladšími príbuznými. Komunikujte o tom.

Polícia žiada aj príbuzných, aby o veci informovali svojich starších príbuzných, aby sa predchádzalo týmto podvodom.

13 debata chyba
Viac na túto tému: #podvod #senior #podvody na senioroch