Katarína Brychtová: Najradšej sme mali Danku a Janku

28.12.2009 07:00

Rozprávky som čítala už dávno, lebo moje deti majú 21 a 15 rokov. Keď boli malé, tak sme Katke čítali klasiku ako Danka a Janka alebo Ferdo mravec.

Herečka Katarína Brychtová
Herečka Katarína Brychtová Autor: STV

Obom deťom som čítala Buvirozprávky od Daniela Heviera aj rôzne slovenské ľudové rozprávky. Čítala som všetko možné a veľa. Radšej ako púšťať im rozprávky na kazetách, som im sama čítala, aj keď sme nejaké kazety doma mali. Ja som však bola večer s deťmi veľmi rada.

Okrem toho, že som čítala známe rozprávky, občas som si aj vymýšľala.

Keď som bola dieťa ja, tak som mala rada všetky rozprávky. Doma sme počúvali rozprávky ešte na platniach, napríklad Starý bobrík a pes, ale mali sme aj množstvo knižiek. Rodičia nás viedli k tomu, aby sme čítali – či už Prostonárodné slovenské povesti, alebo Zlatú a Striebornú knihu rozprávok.

Čítali sme aj rozprávky od Ľuba Feldeka. Naozaj všetko možné. Postupne to prešlo k dievčenským románom, ale mala som rada aj dobrodružné a kriminálne príbehy.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku