Ivan Vojtek dcéram čítal, už keď boli v bruchu

05.01.2010 07:00

Svojim dcéram som čítal, keď ešte neboli na svete a boli u maminky v brušku. Čítal som maminke, najmä Werichovo Fimfárum.

Herec Ivan Vojtek
Herec Ivan Vojtek Autor: Ľuboš Pilc

Takže odporúčam deťom čítať už v bruchu. Keď sa narodili, tak im mamka veľa čítala. Ja som im čítal poľovnícku knižku a keď mali dva roky, vedeli všetky poľovnícke zvieratá naspamäť. Potom som im čítal knihy môjho detstva ako Cibuľkove dobrodružstvá.

Dcéry čítajú naďalej, ako aj ja a nemám obavy, že by na to zanevreli. Pravdaže som si pre ne rozprávky aj vymýšľal, ale zaspal som v prostriedku, tak si ich dopovedali samy.

Mne ako dieťaťu čítali rodičia Dobšinského knihu Slovenské ľudové rozprávky alebo od Boženy Nemcovej Zlatú a Striebornú knihu rozprávok.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku