Ján Filc v polospánku dopĺňal rozprávky vymyslenými príhodami

08.01.2010 07:00

Svojim deťom som čítal všetky tie slovenské poviedky a tiež aj Dobšinského ľudové rozprávky. Zo zahraničných autorov bratov Grimmovcov alebo Andersenove rozprávky, ale to sa asi číta bežne.

Tréner hokejistov SR Ján Filc
Tréner hokejistov SR Ján Filc Autor: Ivan Majerský

A čo som mimoriadne rád čítal, bol Malý princ. Keď bol syn starší, tak si to tiež vzal za svoje, pretože ho to chytilo. Potom som sa pokúšal čítať aj Nevedka, ale ten akosi nezabral.

Ale bez vymýšľania vlastných príbehov to ani nejde. Keď človek uspáva dieťa, tak obyčajne zaspáva pri ňom. V tom polospánku mu napadajú iné príbehy. Oficiálne rozprávky sa dopĺňajú tými neoficiálnymi.

Ako dieťa som hltal všetky rozprávky. Vždy som veľmi rád čítal všetko, čo bola fikcia. Preto všetko, čo som čítaval svojim deťom, bolo z vlastnej skúsenosti.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku