V rozprávke Mateja Landla zachraňuje deti dobrý medveď

15.01.2010 07:00

Doma máme strašne veľa rozprávkových kníh, až okolo šesťdesiat. Sú medzi nimi aj moderné, aj staré, čo čítali ešte moji rodičia mne.

Herec Matej Land
Herec Matej Land Autor: Marek Velček

Ako napríklad Janko Gondášik a zlatá pani alebo Snehulienka a sedem trpaslíkov. Rozprávky sme na kazetách počúvali málo, ale keď sme boli na chate, tak sme ich počúvali v nedeľu doobeda z rozhlasu.

Tiež musím mojim deťom dva- až trikrát do týždňa rozprávať rozprávky o našej chalupe – ako ideme, zapadneme do snehu, začne silno snežiť a zachráni nás dobrý medveď. Rád si vymýšľam rozprávky a môj otec bol v tomto expert.

Keď som bol dieťa, tak som klasicky prešiel to, čo by mali všetky deti prečítať, a to Malého princa od Exupéryho. Potom som tiež čítal Dobšinského Slovenské ľudové rozprávky, ktoré ilustroval Albín Brunovský. Dodnes sa pamätám, že som sa až bál, lebo tie kresby boli hrôzostrašné.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku