Pravda vydáva rozprávkový magazín Čertík

23.03.2010 10:41

Pravda od pondelka predáva rozprávkový magazín s názvom Čertík. Magazín má podtitul Časopis pre šikovné deti a múdrych rodičov. Na 68 stranách prináša mix rozprávok a úloh pre najmenších - vystrihovačiek, rébusov a maľovaniek. Magazín je pokračovaním projektu Čítajme deťom, ktorý Pravda odštartovala 6. novembra.

Čerík
Čerík Autor: Pravda

Magazín Čítajme deťom obsahuje 24 klasických i moderných rozprávok – aj tradičných slovenských, aj rozprávok zo sveta. Vydavateľstvo Perex nimi chce pred Veľkou nocou osloviť škôlkarov, malých školákov a rodičov týchto detí.

„Ide o náš druhý rozprávkový magazín. Prvý sme vydali vlani 30. novembra. Mal rovnaký názov ako celý projekt, teda Čítajme deťom,“ hovorí Jakub Prokeš, zástupca šéfredaktora denníka Pravda, ktorý magazín pripravil a vedie i celý projekt Čítajme deťom.

Čertík, časopis pre deti
Čertík, časopis pre deti Autor: Pravda

Magazín sa predáva samostatne v sieti kníhkupectiev Panta Rhei, novinových stánkoch, na poštách a na internete – cez www.postshop.sk. Cena magazínu je 1,99 eura.

V magazíne nájdu deti a ich rodičia výber obľúbených rozprávok od Pavla Dobšinského, Hansa Christiana Andersena, ale i moderné texty napríklad od Jána Uličianskeho, Erika Jakuba Grocha, Alojza Nociara, Petra Glocka, Jozefa Pavloviča či Braňa Jobusa.

Čertík, časopis pre deti
Čertík, časopis pre deti Autor: Pravda

Medzi ťaháky magazínu by mali patriť aj úlohy pre deti. „Tentoraz má najväčší úspech vystrihovacie divadielko,“ dopĺňa Jakub Prokeš. „Deťom sa však páčia aj ďalšie vystrihovačky – maska zajaca, skladacie autíčko či príšerky do okna alebo na lampičku. A veríme, že zaujme i súťaž pre malých ilu-strátorov o 50 rozprávko­vých kníh.“

Čertík, časopis pre deti
Čertík, časopis pre deti Autor: Pravda

Pravda pripravila magazín spolu s partnermi – knižnými vydavateľstvami Mladé letá, Perfekt, Slovart-Print a Edition Ryba. „Otvorili sme knižným vydavateľstvám dvere k našim čitateľom. Spojili sme tra-dičnú značku Pravda s rozprávkami – s knihami, ktoré má každý rád,“ vysvetľuje Jakub Prokeš.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku