Je najvyšší čas začať nakupovať školské pomôcky pre deti, ktoré sa čoskoro vrátia do lavíc. Čo potrebuje prvák a čo ostatní prvostupniari? Koľko vás to vyjde?
Návrat do školy bude tento rok iný. Sprevádzať ho budú povinnosť nosiť rúško a nevyhnutné dezinfekčné opatrenia. Napriek tomu sa naň treba poriadne nachystať.
Pri príprave dieťaťa do školy treba myslieť na veľa vecí. Jednou z nich je aj školská taška. Aké kritériá by mala spĺňať? A je lepšia taška alebo batoh?
Rodičia, nezabudnite na čestné vyhlásenie a zároveň je potrebné vyplniť i dotazník.
Podľa úspešnej slovenskej športovkyne môžu deti začať napríklad s gymnastikou, ktorá im dá vynikajúci základ do ďalších športov.
Niekedy len titul nestačí. Personalisti často hľadajú kandidátov s certifikátmi a aktivitami, ktoré neboli súčasťou štúdia na univerzite.
V rozhovore s bývalým vysokoškolským pedagógom Martinom Foltinom sme sa rozprávali o vzdelávaní, motivácii a systéme, ktorý v našom školstve funguje.
Sociálne siete so sebou prinášajú aj veľké riziká. Najviac ohrozenými sú práve deti a tínedžeri.
Vedeli ste, že poľština je druhým najpočetnejším slovanským jazykom na svete? Nový portál je určený pre ľudí, ktorí chcú používať poľštinu aktívne a rozšíriť si svoje znalosti o tejto krajine.
Šiesty ročník letnej školy, ktorú organizuje Teach for Slovakia, privítal viac ako sto detí.
Študenti sa môžu registrovať na Technical Computing Camp už teraz. Dozvedia sa viac o technických výpočtoch, počítačových simuláciách či o elektromobilite a autonómnom riadení vozidiel.
Digitálne zručnosti a soft skills sú čoraz viac vyhľadávanými aj medzi zamestnávateľmi.
Kedy uchádzač o štúdium získa štatút študenta? Čo musí, môže a nesmie robiť počas štúdia?
V ktorom zákone sa dajú nájsť? Kto rozhoduje o prijatí či neprijatí uchádzačov na štúdium? A ako je to s odvolaním voči tomuto rozodnutiu?
Medzi zamestnávateľmi je najväčší záujem o absolventov informatiky, strojárstva a ekonomiky. Absolventi majú ťažšiu situáciu ako roky dozadu.
Prinášame vám zoznam dodatočných termínov podania prihlášky na vysoké školy na akademický rok 2020/2021.
Konkrétne pravidlá si určuje každá vysoká škola podľa seba. Je preto potrebné kontaktovať študijné oddelenie. Sú ale zásady, ktoré platia pre všetky prihlášky.
Viaceré univerzity a vysoké školy ešte stále prijímajú dodatočné prihlášky na štúdium. Vyberať možno z rôznych odborov.
Lektorka a mentorka Jana M. Balážová hovorí, že ľuďom dlhodobo záleží na zlepšovaní kvality vzdelávania.
Prečítajte si autentické príbehy mladých ľudí, ktorí študovali na Slovensku, ale tvrdou prácou a poctivým štúdiom sa nakoniec uplatnili v zahraničí.
Netradičný školský rok sa skončil a žiakov čakajú letné prázdniny.
Učenie sa cudzích jazykov rozvíja aj ďalšie schopnosti. Zistite, ktorých sedem z nich to je.
Odborníci zo slovenskej univerzity skúmajú emócie v hudbe za pomoci metód umelej inteligencie, neurónových sietí a matematických algoritmov.
Ako zabaviť deti počas prázdnin. Môžu sa určitý čas venovať vzdelávaniu a rovnako prebúdzať svoju zvedavosť.
Po online vyučovaní prichádzajú aj online promócie.