V predaji sú nebezpečné drevené misky z Číny

V drevenej miske obchodnej značky TEDi, vyrobenej v Číne, laboratórnou analýzou zistili migráciu formaldehydu a melamínu.

25.07.2019 19:23
doska foto1 Foto: , ,
Drevená miska.
debata

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) Slovenskej republiky upozorňuje na nebezpečné drevené misky z Číny. Ako informovala Jozefína Kaššová z komunikačného referátu úradu, výstrahu zaslal Rýchly výstražný systém pre potraviny a krmivá (RASFF) Nemecka. "V drevenej miske obchodnej značky TEDi, vyrobenej v Číne, laboratórnou analýzou zistili migráciu formaldehydu a melamínu, čo je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu a Rady o materiáloch a predmetoch určených na styk s potravinami.

Podľa nariadenia musia byť tieto materiály a predmety vyrobené tak, aby za obvyklých alebo predvídateľných podmienok používania ich zložky neprechádzali do potravín v množstve, ktoré by mohlo ohroziť zdravie ľudí, vysvetlil hlavný hygienik Slovenskej republiky Ján Mikas. Na základe predložených informácií výrobok distribuovali a určili na predaj aj na území Slovenskej republiky – do filiálok spoločnosti TEDi.

Príslušné orgány verejného zdravotníctva v SR prijímajú opatrenia na stiahnutie tohto výrobku z trhu na Slovensku. „Výrobok sa môže nachádzať na trhu na území Slovenskej republiky, preto odporúčame spotrebiteľom, aby uvedený výrobok nekupovali, už zakúpený výrobok nepoužívali, prípadne ho vrátili späť na miesto predaja,“ uviedol Mikas.

debata chyba
Viac na túto tému: #predaj #obchod #Čína #misky