Mnoho domácností vlastní nebezpečnú pomôcku v kuchyni. Máte ju aj vy? Ak áno, rýchlo sa jej zbavte

Úrad verejného zdravotníctva vykonal kontrolu na silikónovej lopatke s drevenou rukoväťou. Zistil, že testovaný výrobok nespĺňa bezpečnostné požiadavky a je nebezpečný. Zároveň varuje ľudí, aby si ho nekupovali. V prípade ak si lopatku už zakúpili, aby ju nepoužívali a prípade ju vrátili späť do miesta predaja.

02.11.2023 12:08
rodina, varenie, rodinné varenie, spoločné... Foto:
Silikónová lopatka s drevenou rukoväťou – zvýšený obsah prchavých látok.
debata

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (ÚVZSR) dostal na základe vykonaných kontrol na slovenskom trhu oznámenie o nevyhovujúcom výrobku s názvom Silikónová lopatka s drevenou rukoväťou,

EAN kód: 6912080219569, REF: ZY-21956. Krajina pôvodu: Čínska ľudová republika. Výrobok bol odobratý v obchodnej sieti.

zväčšiť Foto: ÚVZ
IMG 20231009 144849
zväčšiť Silikónová lopatka s drevenou rukoväťou –... Foto: ÚVZ
IMG 20231009 144732 Silikónová lopatka s drevenou rukoväťou – zvýšený obsah prchavých látok.

Testovaná vzorka nespĺňa požiadavky v parametri obsahu prchavých látok. Limit pre prchavé látky je 0,5 %, laboratórne zistená hodnota je 0,923 %.

Úrady verejného zdravotníctva preto prijímajú opatrenia na stiahnutie tohto výrobku z trhu na Slovensku. Zároveň bude výrobok hlásený do systému rýchleho varovania pre potraviny a krmivá RASFF.

„Keďže sa uvedený výrobok môže nachádzať na trhu v SR, odporúčame spotrebiteľom, aby tento výrobok nekupovali, už zakúpený výrobok nepoužívali a prípadne ho vrátili späť do miesta predaja,“ informuje ÚVZSR.

debata chyba
Viac na túto tému: #kuchyňa #produkt