Ľudia tento známy lacný čínsky e-shop milujú, zákazníci si musia dať ale pozor, tajomná krabička ich pripraví o peniaze

Ide o jednu z najpopulárnejších nákupných platforiem na svete, len v obchode Google Play má viac ako 500 miliónov stiahnutí, podvodníci majú veľký potenciál oklamať nakupujúcich.

24.05.2024 16:15
euro, bankovky, mince, peniaze Foto:
Ilustračné foto.
debata

Ak dostanete e-mail s tajomnou krabičkou Shein, neotvárajte ho. Ide o podvodný e-mail, ktorý nie je od spoločnosti Shein, ale od neznámych hackerov, ktorí chcú ukradnúť vaše osobné údaje.Odborníci varujú pred novým phishingovým podvodom zameraným na zákazníkov rýchlej módy Shein, ktorý ohrozuje osobné údaje a peniaze používateľov. Marc Porcar, generálny riaditeľ spoločnosti QR Code Generator, varuje nakupujúcich, aby sa mali na pozore pred e-mailom údajne od spoločnosti Shein, ktorý obsahuje vytúžený Shein Mystery Box a vyzýva ich, aby klikli na odkaz a vyzdvihli si svoju výhru. „Ak dostanete e-mail s tajomnou krabičkou Shein, neotvárajte ho. Ide o podvodný e-mail, ktorý nie je od spoločnosti Shein, ale od neznámych hackerov, ktorí chcú ukradnúť vaše osobné údaje. Táto webová stránka je navrhnutá tak, aby oklamala príjemcov a prinútila ich kliknúť na odkaz, ktorý ich presmeruje na falošnú webovú stránku, napodobňuje oficiálnu webovú stránku spoločnosti Shein a umožňuje používateľom zadať svoje osobné údaje,“ hovorí Marc Porcar.

Ako zistíte, či ide o podvod?

URL adresa sa líši od oficiálnej webovej stránky www.shein.com. Skontrolujte, či sa na stránke nachádza kontaktná stránka s adresou spoločnosti a číslom zákazníckeho servisu. Podvodné stránky ich často nemajú. Ak nájdete zle upravené obrázky s vodoznakmi alebo nízkym rozlíšením, tiež môže ísť o podvodnú stránku. Vždy buďte opatrní pri cenách, ktoré sa zdajú byť o viac ako 50 % nižšie ako skutočné ceny spoločnosti Shein, pretože extrémne zľavy sú vždy podozrivé.

Na čo si dať pozor

Pred zadaním platobných údajov kdekoľvek sa uistite, že sú prítomné bezpečné pokladničné protokoly, ako sú adresy URL „https“ a ikony zámku. „Pri komunikácii so zákazníckym servisom spoločnosti Shein je dôležité nikdy nezdieľať žiadne osobné ani platobné údaje prostredníctvom telefonického hovoru, textovej správy alebo aplikácie WhatsApp. Spoločnosť Shein používa na zákaznícky servis iba e-mail a chat,“ dodáva Marc Porcar. Ak ste už na podvodnú stránku klikli a poskytli osobné údaje, okamžite kontaktujte svoju banku, aby zastavila všetky prebiehajúce transakcie.

Shein je jednou z najpopulárnejších nákupných platforiem na svete, len v obchode Google Play má viac ako 500 miliónov stiahnutí, podvodníci majú veľký potenciál oklamať nakupujúcich. Výskumníci v oblasti kybernetickej bezpečnosti nedávno identifikovali kampaň malvéru s názvom Mal. Táto kampaň zahŕňala viac ako 1 000 phishingových e-mailov vydávajúcich sa za Shein.

debata chyba
Viac na túto tému: #podvod #e-shop #Shein