Stačí skonzumovať len 400 g denne týchto potravín a telo dostanete do top zdravotnej formy

Hoci takmer 9 z 10 ľudí na Slovensku zastáva názor, že čerstvé ovocie a zelenina sú základom vyváženej stravy, v dostatočnom množstve ich konzumuje len zlomok opýtaných. Na dennej báze si tieto potraviny dopraje necelá tretina ľudí, zistil nový prieskum o konzumácii ovocia a zeleniny medzi obyvateľmi Slovenska.

30.06.2024 06:00
staršia žena, úroda, zelenina Foto:
Ilustračná fotka.
debata

Svetová zdravotnícka organizácia odporúča denne skonzumovať viac ako 400 gramov ovocia a zeleniny, a to ako súčasť zdravej výživy s nízkym obsahom tukov, cukrov a sodíka. Len malá časť ľudí na Slovensku však túto odporúčanú normu dodržiava. Nový prieskum o konzumácii čerstvého ovocia a zeleniny** zistil, že denne si tento druh potravín dopraje menej ako 1 z 3 respondentov.

„Z výsledkov nášho prieskumu vyplýva, že dostatočné množstvo ovocia a zeleniny, teda 400 gramov a viac, konzumuje každý deň iba 13 % opýtaných. Najväčšia časť ľudí v prieskume, takmer až polovica, zje denne menej ako 100 gramov čerstvého ovocia a zeleniny,“ vysvetlil Marek Kravjar, hovorca BILLA Slovensko.

Čo získame tepelnou úpravou zeleniny?
Video
Zdroj: Mall TV
Dôvodov, prečo ľudia nekonzumujú dostatok zeleniny a ovocia, je viacero – od ceny a nedostatočných zliav na tento sortiment cez kvalitu až po čas, ktorý je potrebný na prípravu ovocných a zeleninových jedál.

Vedú paradajky a banány

Napriek spomenutým nelichotivým číslam však drvivá väčšina ľudí na Slovensku ovocie a zeleninu aspoň raz za čas konzumuje. K úplnému vynechaniu týchto potravín zo svojho menu sa v prieskume prihlásilo len 7 % opýtaných. Najčastejšie si ľudia ovocie alebo zeleninu pripravujú na večeru a obed, prípadne tiež ako pochúťku „na zahryznutie“ počas dňa. Aj v tomto sortimente však existujú zákaznícke preferencie.

„Najobľúbenejším druhom zeleniny sa v našom prieskume stali rajčiny, ktoré preferujú takmer tri štvrtiny ľudí. Veľmi obľúbené sú aj uhorky a zemiaky, nasledované mrkvou a paprikou. Ak si ľudia k hlavnému jedlu pripravujú zeleninovú prílohu, najčastejšie ide o šalát.

Zo sortimentu ovocia uprednostňuje najviac respondentov banány (75 %) a po nich jablká, jahody, hrozno či mandarínky,“ povedal Marek Kravjar. Naopak, medzi najmenej obľúbené druhy ovocia patria exotické plody, ako napríklad figy, grapefruity alebo avokádo. Z ponuky zeleniny si zas len malé percento zákazníkov vyberá baklažán, kel a špargľu. Ako najčastejší dôvod, prečo konzumujú čerstvé ovocie a zeleninu, uviedli približne dve tretiny ľudí fakt, že tieto potraviny sú zdravé a plné vitamínov či minerálov.

Takmer 9 z 10 opýtaných vyjadrilo názor, že ovocie a zelenina sú základom vyváženej stravy, a že ich konzumáciou si zvyšujú imunitu aj pozitívne vplývajú na svoj celkový zdravotný stav.

debata chyba
Viac na túto tému: #ovocie #zelenina #jedlo