Vzorka bola nevhodná na konzumáciu pre neprijateľnú chuť a vôňu.
Mnohé slovenské kúpele musia vyberať dodatočné poplatky, pretože ich financovanie zo strany štátu je nedostatočné. Aj preto sa rehabilitačná liečba v kúpeľoch na Slovensku stáva nedostupná.
Výrobca športových hodiniek čelí sťažnosti za porušenie GDPR.
Spotrebiteľský časopis dTest sa tentokrát v testovaní zameral na oštiepky a syrové nite, ktoré sa hodia na príjemné posedenia s priateľmi či rodinou.
Požiadavkám nevyhovelo tento rok pri kontrolách zahraničných vín 25 % vzoriek, najviac nedostatkov sa zistilo v reťazcoch.
Úrad verejného zdravotníctva zverejnil niekoľko produktov, ktoré obsahujú nebezpečné látky. Medzi nimi sa našli známe značky ako napríklad Nivea, Palmolive, Pantene, Schwarzkopf či Adidas.
Lehota na opravu chyby pri kúpe diaľničnej známky je od pondelka dlhšia.
Podvodné textové správy, ktoré sa objavujú v poslednom čase, vytvárajú predovšetkým dojem, že sú zasielané doručovateľskými spoločnosťami, napríklad Slovenskou poštou.
Na slovenskom trhu môžu spotrebitelia nájsť aj falošné medovicové medy. Upozorňujú na to včelári a vyzývajú spotrebiteľov, aby nakupovali med len od overených producentov.
Nebude chýbať ani linka z Košíc do Starej Ľubovne,
Porovnali sme ceny vybraných potravín v troch reťazcoch. Dva z nich máme aj na Slovensku a výsledky, boli prekvapujúce.
Zmeny začnú platiť od júna 2023.
Jedným z najpopulárnejších obalov v domácnosti sú plastové nádoby. Môžete do nich zabaliť rôzne typy potravín za rôznych podmienok, výrobca garantuje účel použitia.
Viete, ako správne skladovať potraviny? Prinášame vám tipy, ako ich udržať čerstvé čo najdlhšie.
Viete, ako sa správne starať o potraviny?
Na problém upozornil Úrad verejného zdravotníctva. Ak teda máte doma sklenený pohár s nápisom „CAPPUCCINO“, ktorý zasahuje do ústneho okraja, nepoužívajte ho.
Aby jedlo bolo nielen chutné, ale aj ľahko stráviteľné a nespôsobilo otravu, je potrebné dbať na správnu prípravu a tepelnú úpravu. Na to treba dbať najmä pri spracovaní mäsa, rýb, hydiny a vajec.
Spôsob, akým zaobchádzame s potravinami, ovplyvňuje ich kvalitu a má priamy vplyv na vaše zdravie. Preto by sme mali dbať na niektoré zásady už pri nákupe.
Tušili ste, že niektoré druhy ovocia a zeleniny sa "nemusia" a treba na to myslieť už pri ich ukladaní do chladničky? Ako teda správne skladovať potraviny, aby si čerstvosť udržali čo najdlhšie?
Uvoľňujú sa z PET fliaš do nápojov škodlivé látky, ak ich necháte na slnku?
Čoraz viac Slovákov uvažuje o svojom stravovaní a uvedomuje si výhody zvýšeného príjmu rastlinnej stravy. Kým pred rokom boli flexitariáni zastúpení iba v 2,3 %, tento rok je to už 6,2 %.
Ak chce niekto jesť výrobky obsahujúce bielkoviny z hmyzu, má na to právo. Ak nechce, jesť ich nebude.
Na potravinách sa môžeme stretnúť s dvomi ľahko zameniteľnými termínmi: dátumom minimálnej trvanlivosti a dátumom spotreby v znení „Spotrebujte do”. Čo vlastne znamená dátum minimálnej trvanlivosti? A čo dátum spotreby?
Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na viacero nebezpečných kozmetických výrobkov.
Neprejde deň, aby sa lekárnici nestretli s výpadkom nejakého lieku. Na predpis alebo voľnopredajný.