Jedna zo známych potravinových značiek – Starý Otec – sa zameriava na predaj výlučne slovenských produktov a sú také špecifické, že inde ich nenájdete.
Vyše polovica Európanov, ktorí využívajú internet, nakupuje a bookuje dovolenky online. Podľa Európskeho štatistického úradu Eurostat využívajú túto formu najčastejšie Luxemburčania (73 %), Fíni (65 %) a Nemci (64 %).
V lete sa s pribúdajúcim počtom letov zvyšuje aj pravdepodobnosť poškodenia alebo straty batožiny. V prípade, že dôjde ku komplikáciám, je nutné ich riešiť okamžite.
Za školské potreby si v porovnaní s predchádzajúcim rokom priplatíme.
Slováci mesačne vynakladajú najviac finančných prostriedkov na bývanie. Výdavky na bývanie, vodu, elektrinu a plyn zhltnú až vyše štvrtinu z rozpočtu priemernej slovenskej domácnosti.
Ak sa chystáte letieť z Bratislavy do Paríža, Londýna alebo Madridu, máte celkom slušnú šancu na to, že váš let bude meškať.
Zadovážiť si auto z druhej ruky zvyčajne vyzerá ako dobrý nápad. No zároveň si treba dať pozor na niekoľko vecí, aby človek nakoniec nebol aj bez auta, aj bez peňazí.
Chystáte sa na dovolenku letecky? V lete sa s pribúdajúcim počtom letov zvyšuje aj pravdepodobnosť poškodenia, zatúlania alebo dokonca straty vašej batožiny.
Horúčavy môžu prispieť k vzniku nepríjemných ochorení zažívacieho traktu.
V jednotlivých krajinách Európskej únie je úroveň finančných príjmov rôzna, a preto sú aj výrazné rozdiely medzi priemernými výdavkami na jeden výlet.
Týždňovú dovolenku mimo domu si nemôže dovoliť až 40 % Slovákov. Tento počet sa však postupne znižuje.
Pre zachovanie kvality slepačích vajec je dôležité ich správne skladovať v predajniach aj v domácnostiach.
Uvoľňujú sa z PET fliaš do nápojov škodlivé látky, ak ich necháte na slnku?
Osvojte si zásady pre bezpečnejšie potraviny.
V drevenej miske obchodnej značky TEDi, vyrobenej v Číne, laboratórnou analýzou zistili migráciu formaldehydu a melamínu.
Nákup a vlastníctvo áut vzrástlo za počas päťročnej periódy od roku 2013 do 2017 o 18 percent.
Slovákov stojí jedna noc v Chorvátsku v priemere 79 eur, ide o krajinu, ktorú najmä počas letných mesiacov navštevujú najčastejšie. V priemere tu strávia 8 nocí.
Pri ceste lietadlom je potrebné zobrať všetky cenné veci so sebou v príručnej batožine a dávať na ňu pozor po celý čas na letisku aj v lietadle.
Slováci sa pred štátnymi sviatkami výraznejšie predzásobujú, najmä potravinami. Zatváranie obchodov, ktoré platí na Slovensku od júna 2017 pre 16 štátnych sviatkov, ich núti nakupovať o deň či dva dni skôr.
V zahraničí chce dovolenkovať 65 percent z tých, čo budú v lete oddychovať, najviac ich láka pobyt pri mori a vode. Na Slovensku bude oddychovať 35 percent obyvateľov, tí sa vydajú najmä do hôr. Vyplýva to z prieskumu o dovolenkovaní Slovákov, ktorý uskutočnila agentúra FOCUS pre spoločnosť Partners Group SK.
Najžiadanejšou letnou dovolenkovou krajinou je opäť Turecko. Slováci majú radi all iclusive hotely, leteckú dopravu a sú ochotní si priplatiť za komfort.
Od roku 2008 počet bánk v krajinách Európskej únie kontinuálne klesá. V roku 2017 ich bolo v únii 6250, čo je však 27- percentný prepad oproti roku 2008. Najväčší počet bánk je v Nemecku (26 % z celkového počtu bánk v EÚ), nasleduje Poľsko (10 %), Rakúsko a Taliansko ( obe 9 %), čo znamená, že viac ako polovica európskych bánk sa sústreďuje práve do týchto krajín.
Letná dovolenková sezóna už klope na dvere. Rozhodli sme sa preto bližšie pozrieť na zopár zaujímavých aspektov, ktoré majú vplyv na cenu našej dovolenky.
V máji skončila vykurovacia sezóna a domácnosti dostávajú ročné vyúčtovanie za teplo, ktoré nepatria k radostným správam. Pozitívne však je, že náklady na teplo si každým rokom ukrajujú z domáceho rozpočtu menší podiel. Len napríklad na cigarety sme schopní minúť niekoľkonásobne viac ako sú celoročné výdavky na teplo.
Priznajte sa: aj vás z definitívne opadne všetok stres z cesty na letnú dovolenku až vo chvíli, keď na letiskovom prepravníku zbadáte svoju batožinu? Možno vás trochu upokojí informácia, že pri leteckej preprave sa podľa štatistík zatúlajú len 3-4 kusy batožiny na 1000 pasažierov. A navždy zmizne len 1 % z tých stratených kufrov, tašiek či batohov.