Koščová o školských časoch: Dostala som štvorku z volejbalového podania!

Na školu má krásne spomienky. Hoci existuje mnoho umelcov, ktorí na školské časy nespomínajú najlepšie, speváčka Katarína Koščová k nim určite nepatrí.

, 25.09.2014 06:00
Katarína Koščová Foto:
Speváčka Katarína Koščová.
debata

„Ja som bola skôr opačný prípad. Do školy som chodila nesmierne rada. Pamätám sa, že v posledné dní prázdnin som sa už nevedela dočkať školského dňa,“ prezradila pre Pravda.sk speváčka. Školu mala vždy spojenú s novými zošitmi, perami, ceruzkami. „Všetko som si musela vyberať sama, nedovolila som mamke, aby tak spravila za mňa. A zostalo mi to dodnes. Stále zbieram zošity, perá,“ komentovala s úsmevom Koščová.

Základná škola, ktorú navštevovala, bola ukrytá medzi rodinnými domami blízko historického centra v Prešove. V jej areáli bol malý park. „Z toho okolia som vždy mala pocit, že patrím do starého Prešova. Vlastne ani neviem, čo som si pod tým presne predstavovala, ale páčilo sa mi to,“ zauvažovala prešovská rodáčka, ktorá vždy inklinovala viac k humanitným smerom. „Z matematiky som mala hrôzu, tá mi naozaj nešla. Chcela som sa venovať len tomu, čo ma bavilo a to bola literatúra, dejepis, náuka o spoločnosti, neskôr na gymnáziu angličtina, filozofia, dejiny umenia,“ vysvetlila Koščová. Po gymnáziu tak napokon aj dva humanitné smery vyštudovala – estetiku a filozofiu.

Známky pre niekdajšiu víťazku speváckej súťaže vraj neboli až také podstatné. Vždy záležali od toho, či sa venovala tomu, čo ju bavilo. „Na základke som patrila k tým lepším žiakom, na gymnáziu som bola skôr priemer a na vysokej som sa opäť známkami vrátila k tomu lepšiemu,“ prezradila. V jej hodnoteniach vraj nechýbali ani päťky. „Písala som slohy a dostávala som za ne známku 1/5. Učitelia mali radi moje slohy, ale tá päťka bola za gramatiku,“ pokračovala. Odvtedy sa vraj v gramatike zlepšila a dnes je práve z nej „pani učiteľka“, ktorá často opravuje svojich kamarátov – napríklad aj na Facebooku.

Azda najšialenejšie negatívne hodnotenie v školskej histórii však Kataríne nepriniesla ani gramatika, ani matematická úloha. „Na gymnáziu som dostala štvorku z volejbalového podania,“ zaspomínala so smiechom speváčka.

Na školské časy však aj dnes spomína s nadšením, radosťou a príjemne. Dôvodom sú aj priateľstvá, ktoré sa počas nich zrodili a fungujú dodnes. „Naše priateľstvá nás výrazne a pozitívne formovali. Mali sme výbornú partiu a tie vzťahy boli skutočné silné a intenzívne,“ uzavrela Koščová, ktorá pred pár dňami vydala nový, v poradí už štvrtý štúdiový album Oknom. Cédečko s trinástimi skladbami, ku ktorému sa čoskoro uskutoční aj koncertné turné, môžete získať aj v súťaži na Pravda.sk.


Súťaž o nový album Kataríny Koščovej Oknom

Po piatich rokoch prichádza s novým albumom Katarína Koščová. Speváčka, ktorá začínala kariéru v speváckej súťaži, no postupne sa vyprofilovala ako originálna autorka aj interpretka, pripravila pre svojich fanúšikov novinku Oknom.

Katarína Koščová vydáva nový album Oknom. Foto: archív Kataríny Koščovej
Katarína Koščová: Oknom Katarína Koščová vydáva nový album Oknom.

Cédečko, za ktorým stojí autorsky, ale aj producentsky v prvom rade tandem Katarína Koščová a Dano Špiner, ponúka trinásť nových skladieb. Už zo sociálnych sietí a serveru Youtube sú niektorým poslucháčom známe single Ticho či Oknom. O texty sa okrem samotnej speváčky postarala aj Silvia Kaščáková či známy český textár a skladateľ Michal Horáček.

Novinku predstaví prešovská rodáčka aj na koncertnom turné, ktoré odštartuje už 30. septembra v Prahe. Po tom budú nasledovať slovenské zastávky – viac informácií nájdete tu.

Na Pravda.sk môžete vyhrať tiež jedno z troch cédečiek Oknom. Stačí odpovedať správne na súťažnú otázku do nedele 28. septembra.

Výhercovia

Danka Filičková, Prešov, Jozef Tabák, Gelnica, Mária Kemková, Heľpa

OUR MEDIA SR a. s., Kalinčiakova 33, 831 04 Bratislava, IČO: 51267055, spracováva Vami vyššie poskytnuté osobné údaje za účelom usporiadania a vyhodnotenia súťaže, na základe § 13 odst. 1 písm. a) zákona 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Vaše osobné údaje budú vymazané najneskôr po vyhodnotení hlasovania a vyhlásení výhercov súťaže, pokiaľ neexistujú iné zákonné lehoty na uchovávanie údajov. Usporiadateľ môže poskytnúť osobné údaje spoluorganizátorom alebo sponzorom súťaže/hry. Prenos zverejnených osobných údajov výhercov je v rámci internetového pokrytia možný do všetkých krajín.

Máte právo Vami daný súhlas odvolať a Vaše údaje budú bezodkladne vymazané. Ďalšia účasť na hlasovaní a v súťaži v tomto prípade nie je možná. Odvolať súhlas môžete e-mailom na adresu zodpovednej osoby Peter Šonkol, alebo listom adresovaným usporiadateľovi. Máte právo požadovať prístup, opravu, vymazanie, obmedzenie spracúvania a namietať spracúvanie osobných údajov, ako aj právo na prenosnosť osobných údajov a právo podať návrh na začatie konania podľa § 100 Zákona č. 18/2018 Z. z.

Účastník hry berie na vedomie a súhlasí so zverejnením svojho mena ako výhercu v denníku Pravda a na webovej stránke www.pravda.sk V prípade sporu rozhoduje o nárokoch na výhru s konečnou platnosťou usporiadateľ. Vymáhanie výhry či účasti v súťaži/hre súdnou cestou je vylúčené.

Podmienkou účasti v súťaži/hre je vyplnený a odoslaný formulár a správne zodpovedanie všetkých otázok a uvedenie kontaktu: Meno a priezvisko, mesto - obec, e-mail alebo telefón. Každý sa na súťaži môže zúčastniť len raz.

debata chyba
Viac na túto tému: #škola #známky #Katarína Koščová #priateľstvá #humanitné vedy
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy