E-schránka bude prehľadnejšia, pribudlo hromadné potvrdzovanie doručeniek

Na portáli slovensko.sk je dostupný upravený vizuál elektronickej schránky spolu s novou funkciou umožňujúcou hromadné preberanie notifikácií o doručení.

25.02.2018 12:32
debata

Ako uviedla Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES), navyše používatelia nájdu aj graficky výraznejšie upozornenie na termíny, kedy je posledný deň na potvrdenie doručenky či zaplatenie platobného príkazu.

Využitím novej funkcie hromadného prevzatia doručeniek môžu teraz používatelia prevziať a autorizovať všetky prijaté notifikácie o doručení v schránke jednoduchšie. Potvrdenie je nutným krokom k prebratiu úradných rozhodnutí do vlastných rúk. Podľa agentúry to je dobrá správa najmä pre advokátov, exekútorov a pracovníkov väčších spoločností, ktorí denne potvrdzujú desiatky takýchto dokumentov.

Doteraz používatelia počas preberania doručeniek v e-schránkach museli zakaždým vypisovať svoj bezpečnostný osobný kód (BOK). V súčasnosti už všetky správy potvrdia naraz niekoľkými klikmi a zadaním BOK-u práve jeden raz. "Vyhoveli sme požiadavkám mnohých používateľov, ktorí nám po júlovom spustení vynovených elektronických schránok, spísali svoje pripomienky,“ dodal generálny riaditeľ NASES Lukáš Sojka.

debata chyba
Viac na túto tému: #e-Government #Slovensko.sk
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy