Chcete podnikať za morom? Ambasáda predstavila program Select USA

19.03.2019 16:41

Americké veľvyslanectvo v utorok predstavilo približne trom desiatkam slovenských firiem ďalší ročník vládneho investičného programu Select USA, ktorý záujemcom pomáha preraziť na americkom trhu.

Záujemcovia o podnikanie za „veľkou mlákou“ si okrem získania základných informácií o programe mohli vymeniť skúsenosti s niekoľkými firmami, ktoré už v USA podnikajú. Informovali o tom zástupcovia programu.

Vyvrcholením programu je každoročne celosvetové stretnutie potenciálnych investorov vo Washingtone a satelitné stretnutia rozdelené podľa sektorov v ďalších štátoch USA. Doposiaľ sa ich zúčastnilo okolo tisícky európskych firiem.

„Oboznamujeme investorov so základnými informáciami o trhu, spájame spoločnosti s ekonomickými rozvojovými organizáciami v štátoch USA a poskytujeme informácie o právnych rámcoch na federálnej úrovni,“ povedala zástupkyňa ministerstva obchodu USA Jana Dorbandová.

Program je podľa Dorbandovej zameraný na firmy najrôznejších veľkostí a sektorov. Na stretnutie investorov so štátnymi inštitúciami a podnikateľmi priamo v Spojených štátoch amerických vlani prišlo viac ako 3000 účastníkov z celého sveta. Najväčšie zastúpenie európskych štátov malo Rumunsko s 43 firmami a Nemecko s 35 firmami.

„Za posledné roky prišlo aj niekoľko úplne nových firiem a stačilo jedno až dve stretnutia, na ktorých dostali praktické informácie, aby mohli založiť podnikanie,“ povedala Dorbandová. „Takisto im pomohli stretnutia s predstaviteľmi miestnych ekonomických rozvojových organizácií,“ dodala.

Select USA je americký vládny program zriadený Ministerstvom obchodu USA. Od svojho vzniku podľa Dorbandovej uľahčil investície v hodnote takmer 46 miliárd USD (40,531 miliardy eur) a vytvoril alebo udržal desiatky tisíc pracovných miest v USA.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#podnikanie #Select USA
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku