Prišli ste o príjem? Štát vám pomôže - a my poradíme, komu, ako a v čom všetkom

, 22.04.2020 00:10

Prvá pomoc podnikateľom a živnostníkom, ktorí prišli o príjmy alebo im klesli tržby, sa už rozbehla. Ako sa v tom zorientovať?

O pomoc môže požiadať každý živnostník alebo iná samostatne zárobkovo činná osoba (SZČO), ktorá v čase mimoriadnej situácie prerušila podnikanie, alebo jej poklesli tržby o najmenej 20 % (resp. o 10 % v marci).

Žiadosť nájdete na stránkach www.pomahameludom.sk alebo www.neprepustaj.sk. Množstvo chýb pri podávaní žiadostí naznačuje, že to nie je také jednoduché.

Kto všetko má nárok na štátnu pomoc, v akej výške, aké podmienky musí splniť a čoho všetkého sa okrem priamej náhrady mzdy pomoc týka, vysvetlí v relácii Ide o peniaze Mária Sameková, členka prezídia Slovenskej komory daňových poradcov.

Ide o peniaze: O štátnej pomoci živnostníkom a SZČO s Máriou Samekovou, členkou prezídia Slovenskej komory daňových poradcov.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#štátna pomoc #práca na živnosť #Mária Sameková #koronavírus #Ide o peniaze #daňový poradca #SZČO
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku