Na odstránenie havarijného stavu pri prasknutom potrubí je potrebné uzavrieť hlavný prívod vody. V dvojdomoch sa hlavný uzáver vody často nachádza len na jednom z pozemkov. Čo ak vás sused odmieta pustiť na svoj pozemok?
Ceny nehnuteľností sú vysoké a sen o presťahovaní sa do domu sa stáva ťažšie dosiahnuteľný. Developeri sa chytili šance a budujú na perifériách obcí nové domové štvrte, kde pribúda čoraz viac dvoj- a trojdomov.
Podľa štatistík je na Slovensku nepoistená viac ako tretina nehnuteľností.
Život so susedom za stenou prináša aj mnohé práva a povinnosti - napríklad spolufinancovať opravy, či strpieť vstup na svoj pozemok.
Platí, že čím vyššie sú ceny elektrickej energie, tým rýchlejšie si na seba fotovoltika zarobí. A získať sa teraz dá aj bez počiatočných nákladov.
Elektrina je dobrý sluha, ale zlý pán. V prípade poškodenia elektroinštalácie, alebo bleskozvodu narobí škody nielen na majetku, ale aj na ľudských životoch.
Takmer sedemdesiat percent slovenských domácností využíva na vykurovanie plyn. Nejde len o rodinné, ale aj o bytové domy, prípadne byty, v ktorých majú majitelia umiestnený plynový kotol.
Čo hovorí o revíznej prehliadke legislatíva?
Poisťovne dostávajú každoročne stovky žiadostí o uplatnenie si nároku na poistné plnenie z dôvodu, že došlo napríklad k požiaru nehnuteľnosti alebo jej poškodeniu, či poškodeniu spotrebičov a zariadení.
Revízia komína a komínovej cesty zahŕňa posúdenie funkčnosti, priechodnosti, bezpečnosti a správneho odvodu spalín.
V niektorých prípadoch môžete byť aj trestnoprávne stíhaný za všeobecné ohrozenie.
Rezort hospodárstva spolu so SIEA naplánovali pre zhotoviteľov spustenie aktivácie žiadostí na 16. júla o 11.00.
Klimatické zmeny prinášajú zvýšené zrážky, povodne a silné búrky, pričom záplavy sa budú v celej Európe ešte zintenzívňovať. Spolu s horúčavami nás to núti pomaly meniť životný štýl, a to vrátane bývania.
Dubaj ponúka strategickú polohu, priaznivé podnikateľské prostredie a rýchlo rastúce hospodárstvo, čo z neho robí ideálne miesto pre investície.
Na bývanie a energie míňame z výplaty najviac zo všetkých Európanov. Jedným zo spôsobov, ako ušetriť, je zateplenie domu. Koľko vás vyjde zateplenie a ako ho kvalitne urobiť?
O tom, že mať podpoistený majetok sa nevypláca, sa nedávno presvedčilo mnoho rodín postihnutých živelnou pohromou. Vláda navrhla zvýšiť sumu humanitárnej pomoci pre takéto prípady, to nebude stačiť.
Vlastný bazén v záhrade sa stáva štandardom rovnako ako jeho svojpomocná realizácia. Nie je to až také zložité a pokiaľ máte dostatok chuti a času, už o pár týždňov sa môžete kúpať vo svojom.
Väčšina majiteľov rodinných domov na Slovensku preferuje obnovu či prestavbu postupnú a svojpomocnú. To vyvoláva vrásky na čele odborníkom, ktorí potom často riešia dôsledky svojpomocných stavebných úprav.
Na Slovensku rastie, no pre obavy majiteľov je stále neobývaných takmer 150.000 bytov.
Až štvrtina všetkých poistných udalostí v domácnosti súvisí s elektrinou. Stará, poškodená alebo nárokom odberu nevyhovujúca elektroinštalácia spôsobuje vážne škody na zdraví aj majetku. Ako vznikajú, ako im zabrániť a ako sa chrániť poistením?
V staršej nehnuteľnosti sú vyššie náklady na kúrenie, chladenie, ohrev vody a ďalšiu spotrebu energií. Napriek tomu je možné znížiť energetickú náročnosť staršej nehnuteľnosti. Poradíme vám, ako na to.
Radová výstavba je čoraz populárnejšie bývanie. Dom, záhrada ako bonus, no podobne ako v byte aj tu máme bezprostredných susedov. A s nimi môžu prísť aj rôzne problémy. Pozreli sme sa na tie najčastejšie a aj na spôsoby, ako ich riešiť.
Osoba, ktorá nehnuteľnosť vlastní bude vidieť, kto a kedy si pozeral informácie o jej nehnuteľnosti.
Čo hovoria normy a ako sa vám to môže zísť pri rekonštrukcii staršieho domu? Poradíme vám, ako zvoliť správnu hrúbku izolácie, aby ste predišli problémom s podchladzovaním a vlhkosťou.
Nie každý sa vie rozhodnúť, ktoré zariadenie si vybrať a aké kritériá by malo spĺňať.