Seniorky, ktoré žijú v mestách so znečisteným ovzduším majú vyššie riziko vzniku Alzheimerovej choroby oproti starším dámam z čistejšieho vidieka.
Pokiaľ vás vo vyššom veku trápia ťažkosti so srdcom, prinášame dobrú správu. Švédski vedci sa nechali počuť, že poznajú recept na prevenciu týchto komplikácií.
Štvoricu vitamínov a minerálnych látok, ktoré zmierňujú priebeh ochorenia COVID-19 vedci aktuálne dopĺňajú o ďalšiu, na prvý pohľad nenápadnú mikroživinu.
Únava počas dňa, nervozita či podráždenosť. Aj tieto zdravotné problémy prináša starším ľuďom plytký nočný odpočinok.
Pomalé myslenie či výpadky pamäti. Ak sa aj u vašich starších príbuzných objavujú skoré príznaky Alzheimerovej choroby, buďte na pozore.
Patrí medzi prvých zaočkovaných proti COVID-19. Zuzana Fabianová je generálnou manažérkou dvoch zariadení na východnom Slovensku, kde sa starajú o 80 chorých seniorov.
Choroba, ktorá vykráda kosti je nenápadná. Postupuje pomaly, nemôžeme ju cítiť ani pozorovať. Jej negatívne stránky sa ukážu až pri prvej zlomenine.
Nič sa mi nechce. Veta, ktorá naznačuje vážne problémy aj u staršej generácii ľudí. Apatia či nezáujem o bežné radosti či starosti môže vyústiť do porúch pamäti či koncentrácie.
Prečo dokážeme zo dňa na deň stratiť všetku životnú silu? Odpoveď hľadajú lekári po celom svete.
Vedecký výskum presviedča, že starší ľudia, ktorí používajú nikotínové náhrady za cigarety, majú väčšiu šancu spomenúť si na staršie zážitky.
Na novoročné predsavzatie v podobe pravidelného cvičenia nie je nikdy neskoro. Fyzická aktivita dokáže totiž podľa vedcov výrazne spomaliť proces starnutia.
Aby sme spomalili proces patologického starnutia, je dôležité sledovať včas jeho signály. K nim patrí aj úzkosť a apatia, píše taliansky denník La Repubblica.
Dvere do sveta mnohých možností otvára pre seniorov učenie sa cudzieho jazyka. Podľa výskumov dokáže proces učenia sa oddialiť vznik Alzheimerovej choroby či demencie.
Kožné ochorenia, hnačky, poruchy imunity a náchylnosť na infekčné ochorenia. Toto sú najčastejšie zdravotné problémy, ktoré ohrozujú seniorov z dôvodu nedostatku zinka.
Zdravé srdce nie je podľa odborníkov otázkou veku, ale životného štýlu. Čo tak si dať novoročné predsavzatia na ochranu najvzácnejšieho telesného orgánu už teraz?
Strukoviny, ktoré v dávnych časoch tvorili neoddeliteľnú súčasť nášho stravovania, si treba dopriať aj v súčasnosti.
Odolať vyprážanému kaprovi, kalorickému majonézovému šalátu, či zákuskom zvládne naozaj len málokto. Gastroenterológ varuje, že si za následné problémy s trávením môžeme samy.
Viacerým rizikám môžu počas sviatkov čeliť starší ľudia. Horiace sviečky, častejšie používanie elektriny a šmykľavé povrchy predstavujú najväčšiu hrozbu. Na čo si dať pozor?
Zvlášť v zime je dôležité posilňovať imunitný systém výživnými látkami, ktoré zabojujú s baktériami, infekciami a zápalmi. Viete, ktoré potraviny vám pomôžu?
Projekt Vianočná pošta nezaháľa ani teraz a počas svojho v poradí štvrtého ročníka rozošle až 30 000 listov tým, ktorí potrebujú láskavé slovo a povzbudenie.
Ponuka úverov na vianočné darčeky je lákavá a často jej podľahnú aj dôchodcovia. Splácanie z penzie však nemusí byť jednoduché, čo môže viesť až k exekúcii.
Klienti zariadení sociálnych služieb môžu čaro najkrajších sviatkov v roku vychutnať so svojimi blízkymi.
Naštartuje chuť do jedla, zlepší trávenie, poďakujú sa jej pleť a vlasy. Kyselinu listovú zaraďujeme do skupiny vitamínov B a pomáha vyriešiť viaceré zdravotné problémy.
Organizmus seniora je špecifický, a preto jeho imunita potrebuje iné stimuly, aby sa udržala pri sile.
Vysoký krvný tlak, problémy so srdcom či cukrovka. Tridsať minút chôdze denne sa dokáže popasovať aj s týmito ťažkosťami, ktoré trápia mnohých starších ľudí.