Vlastníte byt? Ako vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome máte právo a povinnosť zúčastňovať sa na správe domu a hlasovaním rozhodovať ako spoluvlastník o všetkých veciach.
Odkladanie vecí na chodbách bytového domu je problém, ktorý je možné riešiť. Môžu vám zakázať nechávať si na chodbe bicykle, kočíky alebo mať tam skrine a police?
Správna technika dokáže ušetriť peniaze a dokonca znížiť vypustené emisie.
Na čo si treba dať pozor pri investovaní do nehnuteľnosti v spoluvlastníctve? Ako sa delia výdavky? Je povinný platiť náklady na bývanie aj ten spoluvlastník, ktorý v dome reálne nebýva?
Podielové spoluvlastníctvo predstavuje vlastnícky vzťah viacerých osôb k tej istej veci, najčastejšie k nehnuteľnosti. Aké sú práva a povinnosti spoluvlastníkov?
Kúpa nehnuteľnosti je spôsob, ako zúročiť úspory, respektíve momentálne o ne neprichádzať pre vysokú infláciu. Otázkou zostáva, či sa viac oplatí investovať na Slovensku alebo v zahraničí.
Ak sa chystáte stavať rodinný dom, myslite na budúcnosť a zvoľte si kvalitné stavebné materiály, ktoré zabezpečia zdravú vnútornú klímu.
Plynová kríza atakuje ceny elektrickej energie i plynu a témou dňa je, ako v domácnosti ušetriť, najmä pri kúrení. Pomôcť môže klimatizácia.
Ceny elektriny astronomicky stúpajú a na pokoji nepridáva ani neistota dodávok plynu. Prinášame tipy odborníkov, ako znížiť náklady na kúrenie.
Výber správnych okien je dôležitý nielen z estetického hľadiska, ale aj pre úsporu energií.
Popri sledovaní spotreby energií nezabúdajte na zdravie a myslite na adekvátny tepelný komfort, mikroklimatické podmienky i vhodnú teplotu vody.
Keď Slovensko od 1. januára 2021 odštartovalo uplatňovanie prísnejších noriem na energetickú hospodárnosť nových domov, nik netušil, ako sa vyvinie situácia v energetike.
Myši, kuny, ale aj iné zvieratá si na jeseň hľadajú miesto, kde budú v teple, bezpečí a budú mať aj prístup k potrave.
Obstaranie vlastného bytu či domu znamená pre väčšinu ľudí jedno z najzásadnejších finančných rozhodnutí v živote.
Ak chceme, aby nám naša rekreačná nehnuteľnosť dobre slúžila, vyžaduje si patričnú starostlivosť.
Odborníci nám radia, že najväčšiu úsporu energie na vykurovanie v rodinnom dome získame kompletným zateplením.
Pri slove prefabrikát si mnohí predstavia klasické, nekvalitne postavené paneláky.
Jednou z možností, ako lepšie odolávať prejavom klimatickej krízy, sú zelené strechy. Dokážu zadržiavať vodu, znižovať teplotu okolia a môžu slúžiť aj na výrobu energie.
Priemerne veľké zariadenie na energetické využitie odpadu (ZEVO) dokáže vyrobiť lacné teplo pre 4 500 domácností. Slovensko zatiaľ túto možnosť nevyužíva.
Naučiť sa šetriť energie v domácnosti bude užitočné nielen teraz, ale aj v nasledujúcich rokoch. Viete, kde môžete nájsť rezervy?
Počas zimy nie je prác súvisiacich s domom a záhradou veľa, tá nadchádzajúca však bude špecifická. Okrem tipov, ako na ňu pripraviť svoje obydlie, je dobré vedieť, ako možno ušetriť na kúrení.
V každej domácnosti sa z času na čas niečo pokazí. Niektoré opravy patria do rúk odborníkom, mnohé však zvládne aj priemerne šikovný muž alebo žena.
Takmer 70 % rodinných domov na Slovensku nie je zateplených alebo majitelia investovali do ich obnovy ešte pred rokom 2001.
Najdôležitejšou otázkou, je tá z akých peňazí vysnívané bývanie zaplatíte.
Zdražovanie hypoték, ich zhoršujúca sa dostupnosť aj inflácia. To sú faktory, pre ktoré môže byť čoraz ťažšie a zdĺhavejšie predať alebo kúpiť nehnuteľnosť.