Máte spoluvlastnícky podiel k pozemku?
Vysporiadanie spoluvlastníctva sa pre neochotu spoluvlastníkov často končí súdnymi spormi, kde až súd rozhodne o tom, ako sa majetok rozdelí
Vlastné bývanie zabezpečí pravidelné sporenie
Osobitú kategóriu predstavujú pozemkové spoločenstvá. Ako sa v nich môžu prevádzať vlastnícke práva?
Nehnuteľnosť v spoluvlastníctve býva častým dôvodom rodinných sporov. Aké možnosti majú spoluvlastníci, ak chcú spoluvlastníctvo zrušiť?
Spoločný nájom nehnuteľností upravuje Občiansky zákonník. Na základe jeho ustanovení možno určiť, kto má právo zostať pri rozchode alebo rozvode naďalej bývať v prenajatom byte.
Vlastník alebo spoluvlastník nehnuteľnosti má nielen práva, ale aj povinnosti.
Prinášame vám tipy a triky, ako ušetriť vodu, pri domácich spotrebičoch, osvetlení i varení.
Horúce dni si môžete spríjemniť, ak si dáte záležať na zariadení terasy. Osvojte si tipy, s ktorými z nej urobíte skvelé miesto na oddych.
Pripravte si domácu oázu pokoja vnútri i na záhrade ešte pred príchodom horúčav.
Prázdne byty a domy počas leta sú už tradične veľkým lákadlom pre zlodejov. Ako si ochrániť svoj majetok nielen pred dovolenkou?
Takmer v každom bytovom dome sa nájde obyvateľ, ktorý sa odmieta vzdať „svojho odkladacieho priestoru“ na chodbe a nespolupracuje so správcom alebo predsedom v ich odstraňovaní. Čo môže správca alebo predseda v takomto prípade urobiť?
Radi by ste zmodernizovali či prestavali svoje súčasné bývanie? Alebo uvažujete nad kúpou nehnuteľnosti a potrebujete pomôcť s jej financovaním?
Cez strechu uniká až 25 % tepla z domácnosti, preto sa oplatí zamerať na detaily, ktoré jej môžu ubrať body, alebo ju poškodiť.
Spotrebu elektrickej energie i náklady spojené s kúrením znížia prvky domácej automatizácie - smart home.
Okrem zateplenia môžu majitelia starších rodinných domov požiadať o dotáciu aj na ďalšie projekty.
Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) zverejnila nové podmienky Zelenej domácnostiam. Od pondelka 13. júna od 15. h sa začala nová možnosť prihlásiť sa.
Kým si začnete vychutnávať voľné dovolenkové dni, nezabudnite na zabezpečenie svojho domu alebo bytu.
Už toto leto budú môcť majitelia starších rodinných domov požiadať o finančný príspevok na rekonštrukciu.
Je pravdepodobné, že ceny plynu či ropy budú rásť a prejaví sa to aj na cenách elektrickej energie. Ako dosiahnuť čo najvyššiu mieru energetickej nezávislosti?
Vo väčšine bytových domov na Slovensku sa náklady na teplo rozúčtovávajú na základe odčítaných údajov nameraných na rozdeľovačoch alebo meračoch tepla.
Povinnosť riešiť reklamáciu nielen vyúčtovania vychádza priamo zo spotrebiteľského charakteru zmluvy o výkone správy.
Ročné vyúčtovanie musí správca podľa zákona o vlastníctve bytov a nebytových priestorov poslať vlastníkom každoročne najneskôr do 31. mája nasledujúceho roka.
Nepredvídateľný vývoj trhu s elektrinou, ropou a plynom hýbe svetom. Odpoveďou na cenové i geopolitické turbulencie budú podľa všetkého obnoviteľné zdroje.
Nie ste spokojný s vyúčtovaním služieb spojených s bývaním v bytovom dome? S vyúčtovaním tepla vám pomôže Slovenská obchodná inšpekcia.