Kyberšikana je trestný čin. Čo môžu robiť obete a čo hrozí rodičom neplnoletého páchateľa?

, 11.09.2020 06:00

Deti vedia byť kruté. Šikana, vrátane tej medzi spolužiakmi, tak existovala odjakživa. Dnes sa presunula do mobilov, na internet, sociálne siete.

Zverejnenie údajov či fotografií v negatívnom zmysle a ich hromadné šírenie a komentovanie sa nazýva kyberšikana. Je to forma šikany prostredníctvom mobilu či internetu, keď cieľom agresora je poškodiť, ublížiť obeti.

Ako sa voči nej brániť? Čo môžu robiť obete a čo hrozí rodičom neplnoletého páchateľa? Akú úlohu v tom zohráva škola? Kedy sa obrátiť na právnikov a ako podať trestné oznámenie? V relácii Ide o právo odpovedá advokátka Jana Alušíková z právnickej kancelárie MPH.

O kyberšikane najmä u detí s advokátkou Janou Alušíkovou.

Reláciu si môžete vypočuť aj ako podcast.

Pripravené v spolupráci s advokátskou kanceláriou Malata, Pružinský, Hegedüš & Partners s. r. o.

Proti kyberšikane či poškodzovaniu dobrého mena sa dnes dá aj brániť – poistením. Koľko vás to bude stáť? Pozrite si aj reláciu Ide o peniaze.

Ako sa chrániť pred kybernetickými rizikami - o možnostiach a cenách s analytikom OVB Allfinanz Slovensko Mariánom Búlikom - publikované 17. júna.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#kyberšikana #Jana Alušíková #Ide o právo
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku