Druh, alebo družka nemajú v prípade pracovného úrazu so smrteľnými následkami nárok na dávky

25.09.2019 08:02
práca, pracovný úraz
Ilustračné foto. Autor:

V dôsledku pracovného úrazu alebo choroby z povolania, pri ktorom poškodený zomrel, má jeho rodina nárok na sociálnu dávku z úrazového poistenia jednorazové odškodnenie.

Sociálna poisťovňa však upozorňuje, že v prípade takejto tragickej udalosti nevzniká rovnaký nárok na jednorazové odškodnenie druhovi, alebo družke, s ktorým poškodený žil v spoločnej domácnosti.

Jednorazové odškodnenie sa poskytuje rodine poškodeného, ktorý zomrel v dôsledku pracovného úrazu alebo choroby z povolania. Slúži na preklenutie nepriaznivej finančnej situácie rodiny a poskytuje sa manželovi, manželke a nezaopatrenému dieťaťu poškodeného jednorazové odškodnenie.

Sociálna poisťovňa vyplatila za prvých sedem mesiacov tohto roka spolu 16 dávok jednorazové odškodnenie s priemernou výškou 17 502,95 eura.

Zdroj: Sociálna poisťovňa

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Sociálna poisťovňa #pracovný úraz #odškodnenie #družka #druh #dávky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku