Elektronické formuláre daňových priznaní k dani z príjmu sú dostupné

05.01.2020 09:38
žena, notebook, dane
Ilustračné foto. Autor:

Začína sa hektické obdobie podávania daňových priznaní. Niektoré tlačivá daňových priznaní prešli zmenami.

Týka sa to daňového priznania k dani z príjmov pre právnické (DPPO) a fyzické osoby (DPFO) typ B. Vzory tlačív daňových priznaní sú už k dispozícii a dostupné aj ako e-formuláre na portáli finančnej správy.

Medzi najdôležitejšie daňové termíny roka nepochybne patrí koniec marca (v roku 2020 je to utorok 31. marca), kedy je posledný deň pre podanie daňového priznania k dani z príjmu za predchádzajúci rok. „Daňovníci si túto povinnosť nemusia odkladať až na posledný možný termín. Finančná správa aj tento rok odporúča, aby daňové priznanie podali skôr. Vzory tlačív, rovnako ako elektronické formuláre pre potreby elektronického podávania daňových priznaní, sú už dostupné na portáli finančnej správy,“ informovala Ivana Skokanová, hovorkyňa Finančného riaditeľstva SR.

Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby typ A sa oproti minulému roku nemenilo. Zmeny nastali pri daňovom priznaní k dani z príjmov fyzickej osoby typ B (DPFO B) a daňovom priznaní k dani z príjmov pre právnické osoby (DPPO). Všetky zmeny vyplývajúce z platnej legislatívy sú zapracované a tieto tlačivá a e-formuláre majú daňovníci k dispozícii priamo na portáli finančnej správy.

„Daňové priznanie sa podáva do troch kalendárnych mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia. Lehota na podanie daňového priznania k dani z príjmov za zdaňovacie obdobie 2019 je do 31. marca 2020,“ dodala Skokanová.

Na podávanie daňových priznaní k dani z príjmov musí daňovník použiť tlačivo, resp. e-formulár, ktorého vzor ustanovilo ministerstvo financií.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#formuláre #Finančná správa #daňové priznanie #dane
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku