Kto bude mať nárok na pandemické ošetrovné od 11. januára. Tu je žiadosť

V súvislosti s avizovanými opatreniami pri prevádzke materských škôl a základných škôl od 11. do 18. 1. Sociálna poisťovňa informuje verejnosť, že nárok na pandemické ošetrovné budú mať všetci rodičia, ktorí splnia nasledovné podmienky:

08.01.2021 15:00
rodina, rodičia, deti Foto:
Ilustračné foto.
debata (1)
  • osobne a celodenne sa starajú o dieťa do dovŕšenia 11. roku veku (u dieťaťa, ktoré je zdravotne ťažko postihnuté do dovŕšenia 18. roku veku), ktorého škôlka alebo škola bude uzatvorená na základe rozhodnutia ministra alebo zriaďovateľa, ak dieťa nebude navštevovať ani školský klub (v prípade návštevy školského klubu nie je splnená podmienka osobnej a celodennej starostlivosti),
  • osobne a celodenne ošetrujú dieťa do dovŕšenia 16. roku veku, ktorého zdravotný stav na základe potvrdenia ošetrujúceho lekára takéto ošetrovanie nevyhnutne vyžaduje,
  • nedosahujú príjem z činnosti zamestnanca v období starostlivosti o dieťa/ošetrovania dieťaťa (nárok na pandemické ošetrovné teda nemajú rodičia, ktorí vykonávajú prácu formou domáckej práce, čiže formou home office).

V prípade, ak už vám bol počas krízovej situácie (od 12. 3. 2020) priznaný nárok na pandemické ošetrovné, novú žiadosť nepodávate. Koncom januára 2021 pošlite iba čestné vyhlásenie k žiadosti o ošetrovné, ktoré nájdete tu:

Čestné vyhlásenie bez aktivovaného elektronického občianskeho preukazu

Čestné vyhlásenie s aktivovaným elektronickým občianskym preukazom

V prípade, ak ste počas krízovej situácie o pandemické ošetrovné ešte nežiadali, pošlite žiadosť o pandemické ošetrovné, ktorú nájdete tu:

Žiadosť o ošetrovné bez aktivovaného elektronického občianskeho preukazu

Žiadosť o ošetrovné s aktivovaným elektronickým občianskym preukazom

Až koncom januára 2021 zašlite aj čestné vyhlásenie k žiadosti o ošetrovné.

Využite tieto elektronické formuláre! Urýchlite si tak vybavenie ošetrovného v Sociálnej poisťovni a jeho skoršie vyplatenie.

Zdroj: Sociálna poisťovňa

1 debata chyba
Viac na túto tému: #deti #školáci #ošetrovné #škôlkari #pandemické ošetrovné