Ministerstvo práce vyzýva: Máte nárok na 100 eur od štátu? Hláste sa čo najskôr, termín je do konca júla

Úrady začali prijímať žiadosti na začiatku mája s cieľom pomôcť v náročnej sociálnej situácii tým ľuďom, ktorí nedostali dotáciu v rámci prvého či druhého balíka.

05.07.2023 12:15
peniaze, dôchodok, penzia, starobné úspory, Foto:
Ilustračné foto.
debata (2)

„Chcem vyzvať všetkých, ktorí doteraz neboli zachytení žiadnou inflačnou pomocou, aby sa čo najskôr prihlásili na úradoch práce v mieste bydliska a identifikovali sa. Ak spĺňajú stanovené podmienky, nedostali žiadnu dotáciu v minulom roku a príjem ich domácnosti nepresahoval v priebehu posledného polroka stanovenú výšku, čo napríklad pri štvorčlennej domácnosti je 1 107 eur mesačne, táto inflačná pomoc je určená aj pre nich,“ spresnila ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny Soňa Gaborčáková.

Úrady práce, sociálnych vecí a rodiny od začiatku mája dostali 5,8 tisíca žiadostí o poskytnutie 100-eurovej inflačnej pomoci. Dávka je určená pre domácnosti s nízkym príjmom, ktoré nedostali inflačnú pomoc v minulom roku. „Najviac žiadostí o inflačnú pomoc podali ľudia v okrese Rimavská Sobota, v Košiciach, v Bratislave, Lučenci a v Prešove,“ uviedol generálny riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Karol Zimmer.

Úrady práce začali prijímať žiadosti na začiatku mája s cieľom pomôcť v náročnej sociálnej situácii tým ľuďom, ktorí nedostali dotáciu v rámci prvého či druhého balíka. Úrady sú pripravené prostredníctvom tretieho balíka pomôcť ďalším 50-tisíc ľuďom. Žiadosť je potrebné podať na úrad práce do konca júla.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #pomoc #inflácia #inflačná pomoc