Mimoriadna situácia skončí, jedno opatrenie bude ale platiť aj po jej zrušení. Obmedzí vás?

Mimoriadna situácia v súvislosti s ochorením Covid -19 by mala čoskoro skončiť, pre vlastníkov bytov ale zostane jedno opatrenie zachované.

10.09.2023 16:40
byt, bytový dom, nehnuteľnosť, Foto:
Ilustračné foto.
debata (3)

Ministerstvá sa už pripravujú na to, že sa na Slovensku zrejme čoskoro ukončí mimoriadna situácia v súvislosti s ochorením COVID-19. Vláda by ale mala na niektorom z najbližších zasadnutí rokovať o návrhu nariadenia, ktorým sa má predĺžiť uplatňovanie niektorých opatrení po odvolaní mimoriadnej situácie.

Navrhované vládne nariadenie zahŕňa aj opatrenie, ktoré sa týka elektronického hlasovania vlastníkmi bytov a nebytových priestorov. Keďže stále existuje dôvod na ďalšie uplatňovanie opatrenia zamedzujúce šíreniu ochorenia COVID-19, rezort financií navrhuje predĺžiť možnosť hlasovania prostredníctvom elektronických prostriedkov. „Takýto výkon hlasovacieho práva podľa návrhu nariadenia vlády bude možné uplatňovať najdlhšie do 31. decembra 2024, pretože sa predpokladá zavedenie takéhoto spôsobu hlasovania do právnej úpravy týkajúcej sa vlastníctva bytov a nebytových priestorov," uviedlo ministerstvo financií.

Predseda vlády Ľudovít Ódor predložil na Úrad vlády SR návrh uznesenia, aby sa mimoriadna situácia v súvislosti s COVID-19 na Slovensku zrušila 15. septembra k 6:00.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #mimoriadna situácia #opatrenia #vlastníci bytov