Väčšina vdovských a vdoveckých dôchodkov sa vypláca v kombinácii so starobným

19.12.2019 14:00
ujo, dôchodok, dôchodca, senior, penzia,...
Ilustračné foto. Autor:

Až 90 percent vdov poberá vdovský dôchodok v kombinácii s inou dôchodkovou dávkou, len každej desiatej je vyplácaný sólo.

Z celkového počtu 292 182 vdovských dôchodkov je to 29 987 vdov. Najviac vdov poberá vdovský v kombinácii so starobným dôchodkom – spolu je to 254 941 dôchodkov.

Z mužských poberateľov pozostalostných dôchodkov najviac – 41 667 – poberá vdovecký dôchodok spolu so starobným dôchodkom. Zo všetkých poberateľov vdoveckého dôchodku (48 713) tak tvoria najpodstatnejšiu – 85-percentnú skupinu.

Spolu s invalidným poberá túto kombináciu 1 294 vdovcov a s predčasným starobným 208 mužov. Len vdovecký dôchodok bez iného typu dôchodku poberá 5 544 poistencov.

Zdroj: Sociálna poisťovňa

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#sólo penzie #pozostalostné dôchodky #penzie #dôchodky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku