Dôchodková kalkulačka: Vypočítajte si, o koľku vyššiu penziu budete mať od januára

Sociálna poisťovňa pripravila pre dôchodcov kalkulačku na výpočet valorizácie dôchodku od 1. januára 2024. V novej kalkulačke si každý dôchodca môže vypočítať, ako sa mu zvýši jeho dôchodok.

14.12.2023 11:41
dôchodci, peniaze, seniori, dôchodok, hotovosť Foto:
Ilustračné foto.
debata

Použitie kalkulačky je jednoduché. Dôchodca si z ponuky v kalkulačke vyberie druh dôchodku a v ďalšom riadku uvedie mesačnú sumu dôchodku, ktorú poberá (v eurách). Nakoniec zadá Vypočítať a ihneď sa dozvie dve informácie:

  • o koľko eur sa jeho dôchodok zvýši
  • a aká je celková suma jeho dôchodku po zvýšení od 1. januára 2024. Kalkulačka je dostupná na webe Sociálnej poisťovne tu:

Kalkulačka má informatívny charakter a o zvýšení dôchodku od 1. januára 2024 bude Sociálna poisťovňa každého dôchodcu informovať v rozhodnutí, ktoré mu doručí poštou alebo do elektronickej schránky (tým dôchodcom, ktorí ju majú aktivovanú).

Príprava na dôchodok z pohodlia domova. Čo všetko už o vás Sociálna poisťovňa vie a kedy budete online vidieť odhad výšky vášho budúceho dôchodku?
Video
Zdroj: TV Pravda

O valorizáciu dôchodku nie je potrebné žiadať. Sociálna poisťovňa dôchodky prepočíta a vyplatí automaticky. Poberatelia dostanú dôchodky vo zvýšenej sume vo výplatných termínoch v januári 2024.

debata chyba
Viac na túto tému: #dôchodok #valorizácia #penzie #2024 #kalkulačka