Obávate sa, že vám do dôchodku nezapočítali všetko? Takto si to jednoducho overíte

V rámci služby ľudia zistia okrem prehľadu zamestnávateľov aj informácie o evidovaných a neevidovaných obdobiach dôchodkového poistenia.

11.03.2024 06:00
dôchodci, seniori, dôchodok, manželia, zmluva Foto:
Ilustračné foto.
debata (2)

Odchod do dôchodku začína väčšina ľudí riešiť, až keď sa blíži dôchodkový vek. Ako však uvádza Sociálna poisťovňa, súčasný dôchodkový systém čoraz viac praje pripraveným. „Či ste na odchod do dôchodku pripravení alebo vám ešte niečo chýba, vám napovie elektronický účet poistenca,“ uvádza Sociálna poisťovňa.

Príprava na dôchodok
Video
Zdroj: TV Pravda

Sociálna poisťovňa prináša pre ľudí, ktorí majú viac ako 39 rokov, službu Príprava na dôchodok. V rámci nej ľudia zistia okrem prehľadu zamestnávateľov aj informácie o evidovaných a neevidovaných obdobiach dôchodkového poistenia. Tiež majú možnosť zistiť, ktoré doklady Sociálnej poisťovni chýbajú v evidencii a ktoré bude potrebovať pre spísanie a výpočet dôchodku. Druhou podmienkou prístupu do tejto služby je okrem veku fakt, že záujemca o túto službu nepoberá starobný, predčasný starobný alebo invalidný dôchodok

Prístup do elektronického účtu poistenca si vedia záujemcovia zriadiť online alebo osobne na pobočke Sociálnej poisťovne.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Sociálna poisťovňa #dôchodok #penzia #príprava na dôchodok