Poukážky na fotovoltické panely získalo 316 domácností mimo Bratislavy

14.07.2017 10:39

Záujem o štátnu podporu na kúpu a inštaláciu malého obnoviteľného zdroja energií (OZE) zo strany mimobratislavských domácností stále pretrváva.

Ako informoval vedúci oddelenia komunikácie Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) Stanislav Jurikovič, trináste kolo prideľovania poukážok s alokáciou 900 tisíc eur totiž trvalo iba viac ako päť minút. Poukážky na fotovoltické panely získalo 316 domácností. Viac ako tretina z nich sú inštalácie bez využitia elektrickej akumulácie.

„Od spustenia projektu poukážku na fotovoltické inštalácie už využilo alebo v krátkom čase môže využiť 2 600 domácností. Pozitívnou správou pre ďalších záujemcov je, že podiel uspokojených žiadateľov v jednotlivých kolách sa zásadne zvyšuje. Suma pripadajúca na neúspešné vyplnené žiadosti bola v trinástom kole už len o tretinu vyššia ako vyčlenená alokácia,“ dodal Jurikovič.

Posledné tohtoročné “elektrické kolo“ s plánovanou alokáciou 950 tisíc eur bude otvorené na jeseň. „Termín vyhlásenia spresníme minimálne mesiac vopred,“ konštatoval Jurikovič. Najbližšie kolo prideľovania poukážok určené pre zariadenia na výrobu tepla v mimobratislav­ských regiónoch bude podľa zverejneného harmonogramu vyhlásené 8. augusta 2017.

Z projektu s celkovým rozpočtom 45 miliónov eur bolo doteraz preplatených viac ako 7 200 poukážok za vyše 16 miliónov eur. Ďalších takmer tritisíc poukážok v hodnote 6,4 milióna eur už majú domácnosti k dispozícii alebo čakajú na preplatenie.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Zelená domácnostiam #fotovoltické panely
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku