Ceny nehnuteľností sa zreálnia. Ak ale chcete kupovať či predávať, nečakajte

, 30.04.2020 00:33

Ak máte v tomto období úmysel kupovať či predávať nehnuteľnosť, ste tu správne. Poradiť sa vám pokúsi a aktuálnu situáciu na realitnom trhu hodnotí Michal Huťan zo spoločnosti CMS Slovensko.

Hoci niektoré atraktívne realitné projekty v Bratislave dokonca aj v týchto pandemických dňoch ceny zdvihli, v najbližšom čase dôjde podľa Michala Huťana k zreálneniu cien nehnuteľností. O koľko, záleží od dĺžky pandémie, ale pokles nebude taký prudký, ako počas finančnej krízy v roku 2009, keď sa cena niektorých projektov prepadla až o 40%.

Čo robiť, ak už máte hypotéku schválenú, čo robiť, ak ste o príjem neprišli a stále plánujete kupovať byť a napokon, čo robiť, ak chcete vašu nehnuteľnosť predať? Aká je aktuálna situácia s hypotekárnymi úvermi a aká je šanca ich dnes dostať? A ako kríza postihne segment prenájmov?

O tom všetko je najnovšia epizóda relácie Ide o peniaze. Pozrite si ju.

O aktuálnej situácii na realitnom trhu hovorí Michal Huťan, vedúci oddelenia realitného trhu v spoločnosti CMS Slovensko.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#slovenský realitný trh #prenájom nehnuteľnosti #predaj nehnuteľnosti #Michal Huťan #koronavírus #Ide o peniaze #hypotéka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku