Zabuchli ste si dvere? Nemusíte volať zámočníka

14.10.2018 06:00
bezpečnostné dvere
Ilustračné foto. Autor: ,

Zabuchli ste si už niekedy dvere do bytu? Prišli ste domov a zistili ste, že nefunguje chladnička? Aj takéto situácie vedia nielen znepríjemniť deň, ale poškodiť majetok.

Zabuchli ste si už niekedy dvere do bytu? Prišli ste domov a zistili ste, že nefunguje chladnička alebo kúpeľňa je plná vody? Aj takéto situácie vedia nielen znepríjemniť deň, ale poškodiť Váš majetok.

Klientke poisťovne UNIQA vyhodila v nedeľu neskoro večer elektrická rúra elektrinu v celom dome. V núdzi zavolala na linku asistenčnej služby s tým, že celý dom je bez prúdu a ističe nejdú nahodiť späť. Operátori asistenčnej služby jej zabezpečili opravára z najbližšieho väčšieho mesta, ktorý vyrazil na miesto a poruchu ešte v ten večer odstránil. Asistenčná služba takisto pomohla ďalšej našej klientke v zime s pokazeným kotlom. Operátor asistenčnej služby do 15 min našiel mechanika, ktorý vyrazil na miesto a kotol aspoň čiastočne sfunkčnil tak, aby si domáca pani mohla v nedeľu večer zakúriť.

Nepríjemnú situáciu zažil náš klient pred cestou na dovolenku. Časová tieseň a stres spôsobili, že počas toho, ako nosil batožinu do auta, zabuchol si dvere v byte a kľúče zostali dnu. Okamžite zavolal asistenčnú službu, tá mu do 20 minút zabezpečila odborníka, ktorý dvere odblokoval.

„Naša skúsenosť hovorí, že mnohí klienti zabúdajú alebo si vôbec neuvedomujú, že k uzatvorenému poisteniu nehnuteľnosti a zariadenia domácnosti majú automaticky k dispozícii zdarma asistenčné služby, ktoré môžu využívať počas celej doby poistenia. V prípade problémov len treba zavolať na číslo asistenčnej služby, ktorá pošle na miesto udalosti odborníka hneď, ako je to možné. Klient tým ušetrí nemalé peniaze, ktoré by inak platil elektrikárovi, zámočníkovi či opravárovi za prácu a výjazd,“ hovorí Róbert Koch z oddelenia poistenia majetku UNIQA poisťovne.

Asistenčné služby pomôžu v prípade: problémov s kúrením, plynom, elektrinou či vodou – inštalatér, kúrenár, plynár, sklenár, elektrikár je k dispozícii pre stav núdze až do limitu plnenia, pozáručná oprava pokazených elektrospotrebičov do limitu plnenia, zablokovania či zabuchnutia dverí – zámočnícke služby do limitu plnenia , ak sa stane domácnosť neobývateľnou v prípade poistnej udalosti – náhradné ubytovanie, ochranu vašej domácnosti a prípadné sťahovacie služby do limitu plnenia a ak počas poistnej udalosti nastanú právne komplikácie – právnu asistenciu s finančným plnením do limitu plneni.

Poistenie nehnuteľnosti kryje škody spôsobené živelnými rizikami, akými sú napr. požiar, výbuch, povodeň, priamy úder blesku či vodovodné škody. Poisťovňa Vám takisto preplatí škody spôsobené krádežou či vandalizmom. Ak chce mať majiteľ domu či bytu maximálnu ochranu svojho príbytku, optimálne je poistiť si nehnuteľnosť aj zariadenie, ktoré sa v nej nachádza. Klient má takisto poistenú zodpovednosť príslušníkov domácnosti s územnou platnosťou Európa. Znamená to, že ak napríklad rozbije zrkadlo v hoteli a budú od neho žiadať náhradu škody, môže ju uhradiť zo svojej poistky.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#poistenie #majetok #poistenie nehnuteľnosti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku