Aj zvieratá dokážu pokaziť dovolenku

20.05.2019 13:01
zvieratá
Ilustračné foto. Autor:

O priam kuriózne zranenia na dovolenkách či výletoch nemajú dovolenkári núdzu. Aj zvieratá dokážu pokaziť dovolenku a urobiť pritom prievan v peňaženke.

Napríklad v takom Thajsku je určite dobré si dávať pozor na opice. Svoje o tom vie jedna klientka, ktorú pohrýzla práve opica. Účet za ošetrenie a očkovanie proti besnote sa vyšplhal na stovky eur.

Kuriózny prípad zažil dovolenkár v Macedónsku. Pri konzumovaní mandarínky k nemu pribehol túlavý pes, ktorý vyskočil a udrel ho do sánky. Následkom úderu mu zacvakli zuby a zahryzol do kôstky mandarínky. Pocítil bolesť, čo bol dôsledok zlomeného zuba. Účet vo výške desiatok eur za ošetrenie u zubára tak bol na svete.

Nepríjemný zážitok so štvornohým chlpáčom mal aj ďalší dovolenkár. V istom belgickom hoteli pristúpil do výťahu, v ktorom sa už nachádzal nemecký ovčiak. To pravdepodobne psa nahnevalo a ihneď sa mu zahryzol do ruky. Ošetrenie a zašitie rany v nemocnici sa vyšplhalo na stovky eur.

Našťastie všetci poškodení mali uzatvorené komerčné cestovné poistenie a tak všetky náklady spôsobené nehodami zaplatila poisťovňa.

„Ak sa dovolenkár chce vyhnúť neočakávaným nákladom, odporúčame, aby si pred cestou do zahraničia uzatvoril v rámci cestovného poistenia nielen poistenie liečebných nákladov v zahraničí a úrazové poistenie, ale aj poistenie všeobecnej zodpovednosti za škodu,“ hovorí Martina Bubáková, vedúca oddelenia likvidácie poistných udalostí v cestovnom poistení Union poisťovne.

Či už cestujete sami alebo aj s celou rodinou, cestovné poistenie je absolútny základ a je mimoriadne dôležité pri akýchkoľvek cestách do zahraničia. Je variabilné a ponúka rôznorodú škálu poistných rizík. Union poisťovňa tak ušetrí svojim klientom počas ciest do zahraničia ročne stovky tisíc eur.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#dovolenka #Zvieratá #besnota #očkovanie #poistné udalosti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku