Aj zvieratá dokážu pokaziť dovolenku

20.05.2019 13:01
zvieratá
Ilustračné foto. Autor:

O priam kuriózne zranenia na dovolenkách či výletoch nemajú dovolenkári núdzu. Aj zvieratá dokážu pokaziť dovolenku a urobiť pritom prievan v peňaženke.

Napríklad v takom Thajsku je určite dobré si dávať pozor na opice. Svoje o tom vie jedna klientka, ktorú pohrýzla práve opica. Účet za ošetrenie a očkovanie proti besnote sa vyšplhal na stovky eur.

Kuriózny prípad zažil dovolenkár v Macedónsku. Pri konzumovaní mandarínky k nemu pribehol túlavý pes, ktorý vyskočil a udrel ho do sánky. Následkom úderu mu zacvakli zuby a zahryzol do kôstky mandarínky. Pocítil bolesť, čo bol dôsledok zlomeného zuba. Účet vo výške desiatok eur za ošetrenie u zubára tak bol na svete.

Nepríjemný zážitok so štvornohým chlpáčom mal aj ďalší dovolenkár. V istom belgickom hoteli pristúpil do výťahu, v ktorom sa už nachádzal nemecký ovčiak. To pravdepodobne psa nahnevalo a ihneď sa mu zahryzol do ruky. Ošetrenie a zašitie rany v nemocnici sa vyšplhalo na stovky eur.

Našťastie všetci poškodení mali uzatvorené komerčné cestovné poistenie a tak všetky náklady spôsobené nehodami zaplatila poisťovňa.

„Ak sa dovolenkár chce vyhnúť neočakávaným nákladom, odporúčame, aby si pred cestou do zahraničia uzatvoril v rámci cestovného poistenia nielen poistenie liečebných nákladov v zahraničí a úrazové poistenie, ale aj poistenie všeobecnej zodpovednosti za škodu,“ hovorí Martina Bubáková, vedúca oddelenia likvidácie poistných udalostí v cestovnom poistení Union poisťovne.

Či už cestujete sami alebo aj s celou rodinou, cestovné poistenie je absolútny základ a je mimoriadne dôležité pri akýchkoľvek cestách do zahraničia. Je variabilné a ponúka rôznorodú škálu poistných rizík. Union poisťovňa tak ušetrí svojim klientom počas ciest do zahraničia ročne stovky tisíc eur.

#dovolenka #Zvieratá #besnota #očkovanie #poistné udalosti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku