Povinné zmluvné poistenie: Oplatí sa byť dobrý vodič?

, 02.10.2019 06:00

Povinné zmluvné poistenie je síce povinné, no predsa ho nemá 7% automobilov. Čo hrozí majiteľovi auta, ak na PZP zabudne? Čo všetko vplýva na cenu povinnej poistky? Uplatňujú poisťovne malusy a zvyhodňujú dobrých vodičov?

O tom, čo všetko vplýva na cenu povinnej poistky auta, čo vám hrozí, ak PZP nemáte, či poisťovne uplatňujú systém bonusov (bezškodový priebeh) a malusov (poistná udalosť a spôsobená škoda), hovoríme v relácii Ide o peniaze s Vladimírom Cvikom, výkonným riaditeľom spoločnosti Netfinancie.sk.

Ide o peniaze s Vladimírom Cvikom (Netfinancie.sk) o povinnom zmluvnom poistení.

Poisťovne, a je ich na trhu s PZP jedenásť, zvykli uverejňovať cenníky poistenia k 1. októbru. To už niekoľko rokov neplatí, v podstate každé jedno povinné zmluvné poistenie sa nastavuje na auto a jeho majiteľa zvlášť. Čo sa však mení v PZP od 1. októbra tohto roku? Jeho platnosť sa bude preukazovať už iba zelenou kartou – vodiči by si mali skontrolovať, či majú jej originál.

Ceny PZP sa v jednotlivých poisťovniach líšia. Ak zakladáte novú poistku, alebo nie ste spokojný s výškou poistného na ďalší rok, možete si obehať všetky poisťovne, navštíviť ich stránky, alebo využiť webové porovnávače PZP.

Koniec bielej karty. Vodičom už stačí len zelená

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Vladimír Cvik #povinné zmluvné poistenie #Ide o peniaze
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku