0

Povinné zmluvné poistenie: Oplatí sa byť dobrý vodič?

autor: , 02.10.2019 06:00

Povinné zmluvné poistenie je síce povinné, no predsa ho nemá 7% automobilov. Čo hrozí majiteľovi auta, ak na PZP zabudne? Čo všetko vplýva na cenu povinnej poistky? Uplatňujú poisťovne malusy a zvyhodňujú dobrých vodičov?

O tom, čo všetko vplýva na cenu povinnej poistky auta, čo vám hrozí, ak PZP nemáte, či poisťovne uplatňujú systém bonusov (bezškodový priebeh) a malusov (poistná udalosť a spôsobená škoda), hovoríme v relácii Ide o peniaze s Vladimírom Cvikom, výkonným riaditeľom spoločnosti Netfinancie.sk.

Ide o peniaze s Vladimírom Cvikom (Netfinancie.sk) o povinnom zmluvnom poistení.

Poisťovne, a je ich na trhu s PZP jedenásť, zvykli uverejňovať cenníky poistenia k 1. októbru. To už niekoľko rokov neplatí, v podstate každé jedno povinné zmluvné poistenie sa nastavuje na auto a jeho majiteľa zvlášť. Čo sa však mení v PZP od 1. októbra tohto roku? Jeho platnosť sa bude preukazovať už iba zelenou kartou – vodiči by si mali skontrolovať, či majú jej originál.

Ceny PZP sa v jednotlivých poisťovniach líšia. Ak zakladáte novú poistku, alebo nie ste spokojný s výškou poistného na ďalší rok, možete si obehať všetky poisťovne, navštíviť ich stránky, alebo využiť webové porovnávače PZP.

Reláciu si môžete vypočuť aj ako podcast.

Koniec bielej karty. Vodičom už stačí len zelená

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
0 debata debata
Viac na túto tému: #Vladimír Cvik #povinné zmluvné poistenie #Ide o peniaze