Ľudia podali daňové priznanie aj napriek koronavírusu

24.04.2020 10:40
žena, notebook, dane
Ilustračné foto. Autor:

V štandardnom termíne podalo daňové priznanie viac ako 700 tisíc daňovníkov.

Aj napriek možnosti podať daňové priznanie až po skončení pandémie, si tak svoje povinnosti väčšina daňovníkov splnila.

Finančná správa eviduje 70% daňových priznaní podaných v štandardnej lehote. Z celkového počtu 1,1 mil. očakávaných daňových priznaní si svoje povinnosti vysporiadalo viac ako 750 000 daňovníkov. Celkovo tak bolo do konca marca podaných 754 874 riadnych daňových priznaní, z čoho 123 096 podali právnické osoby a 631 778 fyzické osoby. Finančná správa tieto podané daňové priznania teraz priebežne spracováva.

Okrem vyššie spomenutého počtu podaných daňových priznaní prijala finančná správa aj 241 475 oznámení o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania k dani z príjmov – z toho 115 365 za fyzické osoby a 126 110 za právnické osoby.

Štandardná lehota na podanie daňového priznania k dani z príjmov a zaplatenie tejto dane pripadla v roku 2020 na 31.marec. Vzhľadom na prepuknutie pandémie koronavírusu však mohli všetci daňovníci využiť automatické odpustene sankcií za nepodanie daňového priznania v lehote. Daňové priznanie bez akejkoľvek sankcie tak môžu daňovníci ešte stále podávať, a to až do času mesiac po skončení pandémie (do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po skončení obdobia pandémie). Tento „odklad“ podania daňového priznania nemusia finančnej správe nijako oznamovať.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Finančná správa #dane
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku