Vplývajú moje peniaze na to, na akej planéte žijeme? Svetový investičný megatrend sa volá ESG

, 04.11.2020 06:00

ESG fondy investujú len do firiem, ktoré podnikajú spoločensky zodpovedne. Práve toto kritérium je lákadlom generácie mileniálov a stáva sa z neho svetový megatrend.

Až 75% amerických mileniálov (generácia, ktorá vyrastala a dospievala na prelome tisícročí) verí, že to, kam peniaze investujú, môže ovplyvniť zmenu prístupu spoločnosti a politikov napríklad ku klimatickým zmenám. Chcú investovať tak, aby to malo nielen ekonomický zmysel, ale aj sociálny rozmer. ESG fondy sú jeden z veľkých investičných megatrendov na celom svete. Ako je na tom Slovensko?

Slováci majú v bankách uložených 40 miliárd € – na bežných účtoch, vkladných knižkách a sporiacich účtoch s minimálnou úrokovou sadzbou. Vo fondoch majú zhruba 9,7 miliardy €, teda asi štvrtinu z celkových úspor. Čas ESG fondov na Slovensku len prichádza.

Čo teda sú ESG fondy? Oplatí sa do nich investovať? Sú úspešnejšie ako klasické fondy? V relácii Ide o peniaze o tom hovoríme s Marošom Ovčarikom zo spoločnosti Partners Investments.

S Marošom Ovčarikom z Partners Investments o ESG fondoch - svetovom trende v investovaní

Reláciu si môžete vypočuť aj ako podcast

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#mileniáli #Maroš Ovčarik #investície #Ide o peniaze #ESG fondy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku