Hľadáte brigádu v zahraničí? Záujem je o poľnohospodárstvo

Slováci majú najväčší záujem zamestnať sa mimo krajiny v oblasti poľnohospodárstva a najviac reagujú na pozíciu zberača. Ponuky práce však nájdu skôr v iných odvetviach.

28.06.2022 10:17
žena, notebook, práca Foto:
Ilustračné foto.
debata

Letné brigády lákajú, a to nielen študentov stredných a vysokých škôl. Hoci je ponuka pracovných príležitostí momentálne bohatá aj na Slovensku, portál Profesia.sk zmapoval, v ktorých ďalších krajinách môžu našinci nájsť prácu. Dáta naznačujú, že Slováci majú najväčší záujem zamestnať sa mimo krajiny v oblasti poľnohospodárstva a najviac reagujú na pozíciu zberača. Ponuky práce však nájdu skôr v iných odvetviach.

Najviac pracovných ponúk, ktoré sú vhodné aj pre ľudí zo Slovenska, eviduje portál Profesia.sk v Nemecku. V tejto krajine zamestnávatelia inzerujú viac než 350 ponúk práce. Približne dve stovky príležitostí záujemcovia nájdu aj v susednom Rakúsku. Zamestnať sa však môžu aj na jednom zo stovky pracovných miest v Holandsku.

Ponuky práce najmä v doprave

Pre uchádzačov a uchádzačky o prácu v zahraničí je k dispozícii najviac pracovných ponúk v oblasti dopravy, špedície a logistiky. Zamestnávatelia aktuálne inzerujú takmer dve stovky takýchto pracovných príležitostí. Viac než 150 pracovných ponúk v zahraničí je v sektore stavebníctva a realít. Firmy hľadajú však hľadajú aj pracovníkov do výroby. TOP 10 odvetví podľa aktuálne zverejneného počtu zahraničných ponúk

Zamestnávatelia publikujú najviac pracovných ponúk na pozíciu montážnik/montér. Firmy v zahraničí však hľadajú aj skladníkov/čky, robotníkov/čky, elektrikárov, operátorov výroby/operátorky výroby či vodičov kamiónov.

O niektoré uvádzané pracovné miesta však nie je veľký záujem. Na ponuku vodiča kamióna na portáli Profesia.sk priemerne zareagujú dvaja ľudia. Nízky záujem zo strany uchádzačov o zamestnanie je aj o pozíciu elektrikára. Na jeden inzerát priemerne reagujú piati uchádzači o zamestnanie. Zo spomínaného rebríčka desiatich najviac ponúkaných pracovných pozícií je najväčší záujem o post skladníka. Na jednu publikovanú ponuku v priemere zareaguje 28 kandidátov.

O aké odvetvia a pozície v zahraničí majú Slováci najväčší záujem?

Ľudia zo Slovenska najviac reagujú na zahraničné pracovné ponuky v oblasti poľnohospodárstva a potravinárstva. Zaujímajú sa aj o pomocné práce a svoje CV-čka posielajú tiež na pracovné ponuky v oblasti dopravy, špedície či logistiky, ľudských zdrojov alebo vo výrobe. Najviac pracovných príležitostí ich čaká v odvetví dopravy a vo výrobe.

Slováci a Slovenky, ktorí sa rozhodnú za prácou vycestovať z našej krajiny, majú najväčší záujem o pozíciu zberača. Práca v teréne a skleníkoch, zahrňujúca zber ovocia, zeleniny a kvetov natoľko láka našincov, že na jednu pozíciu priemerne zareaguje 54 záujemcom. Aktuálne je publikovaných na portáli Profesia.sk len 6 takýchto zahraničných ponúk.

Približne 40 ľudí reaguje na zverejnený inzerát na miesto logistika. Úspešný kandidát na tento post zabezpečuje nepretržité dodávky materiálu pre výrobné oddelenie, sleduje jeho množstvo v sklade, vedie a aktualizuje záznamy v informačnom systéme či spolupracuje s vedúcim výrobného úseku na pláne výroby. Momentálne je na najväčšom pracovnom portáli zverejnených 24 takýchto pracovných príležitostí.

Uchádzačov o prácu v zahraničí láka aj práca expedienta, ktorý pripravuje a expeduje tovar aj zásielky, tiež je zodpovedný za zabezpečenie potrebných dokladov. Na jednu takúto ponúkanú pozíciu v priemere reaguje 36 uchádzačov, na portáli Profesia.sk je v súčasnosti k dispozícii 18 pracovných ponúk v zahraničí.

debata chyba
Viac na túto tému: #brigáda #letná brigáda #brigáda v zahraničí