„Najväčší vplyv na zúčtovanie skutočných nákladov na teplo za minulý rok mala úspora na nákladoch na palivo a realizácia úsporných opatrení vstupujúcich do ceny tepla v porovnaní s plánovanými nákladmi,“ uviedla hovorkyňa Bratislavskej teplárenskej Jarmila Galandáková.
Štátom ovládaná tepláreň dodáva teplo do bratislavských mestských častí. Najviac peňazí v objeme 1,3 milióna eur dostanú naspäť odberatelia z mestskej časti Ružinov. Nasleduje mestská časť Nové mesto s preplatkom 931 tisíc eur, Karlova Ves so sumou 670 tisíc eur, Staré mesto s čiastkou 447 tisíc eur a odberateľom z Dúbravky vrátia teplári 335 tisíc eur.
Bratislavská teplárenská sa zaoberá najmä výrobou tepla, výrobou silovej a regulačnej elektriny, výkupom tepla, rozvodom tepla a rozvodom elektriny. V súčasnosti pokrýva približne 55 % potreby tepla v rámci hlavného mesta. Podnik dodáva teplo do nasledovných mestských častí: Dúbravka, Karlova Ves vrátane Dlhých dielov a Mlynskej doliny, Nové Mesto, Staré Mesto, Ružinov. Jediným akcionárom spoločnosti je štát.