Hendikepovaní penzisti môžu jazdiť po diaľniciach zadarmo

, 31.08.2018 06:00
seniori, hendikep, auto, penzisti, dôchodci,
Spoplatnené diaľnice môžete po registrácii vozidla využívať aj vtedy, ak vo vozidle nesedí držiteľ parkovacieho preukazu. Autor:

Držitelia parkovacích preukazov ŤZP môžu využívať spoplatnené diaľnice a rýchlostné cesty bezplatne.

„V prípade už registrovaných vozidiel držiteľov parkovacích preukazov platí, že pokiaľ sa neskončila platnosť parkovacieho preukazu a nezmenili sa podstatné údaje požadované zákonom (číslo parkovacieho preukazu, evidenčné číslo vozidla, bydlisko, číslo OP, prípadne iné, napr. úmrtie držiteľa parkovacieho preukazu), oslobodenie od úhrady diaľničnej známky pre držiteľa parkovacieho preukazu platí aj naďalej,“ vysvetlila Michaela Michalová, hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti.

Ak ste držiteľom parkovacieho preukazu ŤZP a ešte ste nepožiadali o registráciu auta, tá je možná aj elektronicky na webovej stránke www.eznamka.sk. Registrácia je však možná aj na vybraných obchodných miestach v Bratislave, Trnave, Trenčíne, Nitre, Žiline, Banskej Bystrici, Prešove a Košiciach. Presnú adresu obchodných miest nájdete na stránke www.eznamka.sk.

Čo treba na registráciu: Správne a úplne vyplnenú žiadosť, kópiu parkovacieho preukazu ŤZP, kópiu osvedčenia o evidencii vozidla alebo technického osvedčenia vozidla

Užitočné vedieť: Oslobodenie od platenia úhrady sa vzťahuje len na vozidlo, ktoré bolo zaregistrované ako oslobodené. Spoplatnené diaľnice môžete po registrácii vozidla využívať aj vtedy, ak vo vozidle nesedí držiteľ parkovacieho preukazu. Podmienkou však je, aby toto vozidlo bolo riadne zaregistrované ako oslobodené od úhrady. Pomôžu na zákazníckej linke: s akoukoľvek otázkou o elektronických diaľničných známkach sa môžete obrátiť na tel. č. 02/32 777 777 – pondelok až nedeľa – nonstop.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#diaľnice #seniori #dôchodci #ZŤP #hendikepovaní
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku