Nedeľný piknik v poľnohospodárskom múzeu

04.09.2018 10:18
Agrokomplex Nitra 2018
Slovenské poľnohospodárske múzeum patrí pod správu štátneho podniku Agrokomplex národné výstavisko. Snímka je z tohtoročnej výstavy Agrokomplex Nitra 2018. Autor: ,

Slovenské poľnohospodárske múzeum pozýva na Nedeľný piknik do svojich priestorov v Nitre. Návštevníci si majú priniesť vlastné piknikové koše od druhej popoludní. Popri oddychu ich budú čakať komentované prehliadky skanzenu, divadelné predstavenie či jazda historickou Nitrianskou poľnou železnicou.

Pracovníci múzea naživo predvedú prácu na malých poľnohospodárskych strojoch. K tomu všetkému bude hrať kapela be.Well. Pripravené sú aj tvorivé dielne, atrakcie, pre deti knihy a interaktívne divadlo.

Slovenské poľnohospodárske múzeum má viac ako 25-tisíc zbierkových predmetov a jeho súčasťou je aj skanzen s mnohými historickými objektmi. Tiež knižnica a historická Nitrianska poľná železnica, ktorá každoročne prevezie 20-tisíc návštevníkov. Areál múzea zaberá viac ako 30 hektárov, expozície sa rozprestierajú na ploche 8 900 metrov štvorcových.

Skanzen prostredníctvom 33 objektov dokumentuje poľnohospodársku minulosť. Stoja tu verné kópie rôznych typov stavieb z obdobia 19. – 20. storočia z celého Slovenska ako napríklad konzum, mliečnica, pálenica, pekáreň, salaš či škola. Ich vnútorné vybavenie – technologické zariadenia a nábytok – sú pôvodné.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#poľnohospodárstvo #Nitra #voľný čas #múzeum
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku